690 680 960

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz, stracił prawo jazdy

Lubartowscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę kierującego renaultem po tym, jak wyprzedził on nieoznakowany policyjny radiowóz, a następnie przekroczył dopuszczalną prędkość. W momencie policyjnej kontroli mieszkaniec powiatu łęczyńskiego był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w Rudce Kijańskiej w powiecie lubartowskim. Policjanci poruszający się po południu nieoznakowanym radiowozem zauważyli, że wyprzedził ich kierujący samochodem marki Renault. Chwilę później samochód przyspieszył, przekraczając dopuszczalną prędkość.

Mundurowi zarejestrowali na wideorejestratorze przekroczenie o 20 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę pojazdu do kontroli. Od razu wyczuli od niego woń alkoholu.

Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się, że 24-latek z powiatu łęczyńskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił na komendę, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

24-latka za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze czeka kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(fot. Policja)

10 komentarzy

 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Wyprzedził nieoznakowany radiowóz, stracił prawo jazdy – wniosek nasuwa się natychmiast: pod żadnym pozorem (powiadam wam zaprawdę) nie wolno wyprzedzać radiowozów, zwłaszcza nieoznakowanych, bo można prawko stracić, a przy okazji i zapłacić.

 2. Taki policjant w nieoznakowanym radiowozie to też człowiek i gul też mu może skoczyć jak go sie byle czym wyprzedza.

 3. wniosek z tego, że nie wolno wyprzedać nikogo bo nie wiadomo kto jedzie przed nami, widziałem starego poloneza i też się okazało, że to nieoznakowany radiowóz

 4. Alkohol dodał mu animuszu i włączyła mu się ułańska fantazja, więc już nic nie mogło go powstrzymać od wyprzedzania na podwójnym gazie.

  To była szarża husarza wyklętego alkoholem upojonego.

 5. I tak będzie jeździł. Wsiowe chłopaki mają fantazję.

 6. Policja prowokuje sama do łamania przepisów jadać 30kmh na 50 lub na podobnych ograniczeniach lub zatrzymuje auta w miejscach powodując zagrożenie. Nie popieram prowadzenia po %

  • 1. Jeżeli ktoś musi popełnić wykroczenie, bo go ktoś prowokuje, to problem jest z tym który daje się prowokować.
   2. Zatrzymuje w miejscach powodując zagrożenie. Ty za pewne z tych, dla których: fotoradar powoduje zagrożenie, i ktoś jadący lewym pasem (w twojej ocenie) zbyt długo też powoduje zagrożenie, i e-hulajnogosta jadący jezdnią drogi osiedlowej, i każdy przez któego nie możesz osiągnąć prędkości przelotowej.
   Za to na pewno nie powoduje zagrożenia ten, kto ma 200% dopuszczalnej prędkości, czy wyprzedza na pasach.

 7. najbardziej cieszy odholowanie. Bedą koszta

 8. W Łęcznej grasuje czarna astra na nr LU.. 59FJ ( od roku nie przerejestrowana) oprócz tego dwie czarne skody yeti. A co jeździ w Lubartowie?

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas