Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek w trakcie wymijania się dwójki rowerzystów. Jedna osoba w szpitalu

W niedzielę po południu na ul. Witoroskiej w Białej Podlaskiej doszło do zderzenia dwójki rowerzystów. W wyniku zderzenia 66-letnia cyklistka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 17.00 na drodze dla rowerzystów w obszarze zabudowanym w Białej Podlaskiej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwójki rowerzystów. Na miejscu interweniował policyjny patrol oraz zespół ratownictwa medycznego.

– Rowerzystka podczas wymijania się z jadącym z przeciwnego kierunku rowerzystą, w wyniku nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy z zamiarem skrętu w lewo najechała na tylne koło prawidłowo jadącego mężczyzny. W wyniku tego zdarzenia 66-latka przewróciła się i upadła na asfaltową nawierzchnię. Kierująca jednośladem została przetransportowana do szpitala – relacjonuje zdarzenie młodszy aspirant Aneta Filc z bialskiej Policji.

Obydwoje rowerzyści byli w chwili zdarzenia trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku. Mundurowi apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

PRZECZYTAJ

Spędź wakacje w wojsku. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł

Autor: redakcja

10 komentarzy

 1. Wsiowe cebulaki nawet na rowerach się powybijają, a nie tylko na 30 letnich audi i bmw

  • 1. Zdarzenie z udziałem rowerzystów stanowią <0,1% wszystkich zdarzeń. A takie w których zderzą się ze sobą wyłącznie rowerzyści zdarzają się kilka razy w roku, więc z tym wybijaniem się znacznie przeszacowałeś.
   2. Jeżeli ktoś nie potrafi zachować się ruchu drogowym, to lepiej, że wybiera rower czy własne nogi, a nie samochodów.

 2. Ciężarowcy, kopacze i kolarze to ćwierćmundrołki

 3. Czas na obowiązkowe prawo jazdy, OC i podatek drogowy. Dość tolerancji dla piratów.

  • Zapomniałeś o tachografie.

  • Powiadasz podatki. Najbardziej to przydałby się ten od kopciuchów. Może trochę złomu by z ulic i chodników ubyło.

  • Jak bedziesz musiała kupić kazdemu dzieciakowi OC to być moze zmienisz zdanie. A swoją drogą to myslę że ok 80 % dorosłych rowerzystów posiada prawo jazdy i samochód. Nie wiem dlaczego jak widzisz się kogoś na rowerze to wydaje ci się że to jedyny jego pojazd. Prawie każdy dorosły ma samochód, samochodów jest za duzo. Chyba tylko swieżym posiadaczom auta wydaje się że dostąpili jakiegoś awansu, zaszczytu czy coś

   • ABC a co ma ilość dzieci do OC? jesc im tez nie dasz, bo duża liczba sztuk? „Nie stac Cie na OC nie puszczaj dzieciaków na rower. Ktoś inny ma płacić za uszkodzenia straty spowodowane przez Twoje bombelki? Czesto jest tak że przy zakupie np ubezpieczenia domu/mieszkania jest pakiet dla uszkodzen przez dzieci.

Dodaj komentarz