Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niemal ćwierć tysiąca wykroczeń, większość przy przejściach dla pieszych. Lubelscy policjanci podsumowali akcję „Prędkość”

Lubelscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Kontrole pokazały, że nadal nie wszyscy kierowcy biorą sobie do serca przepisy ruchu drogowego. Podczas akcji skontrolowanych zostało ponad 320 kierujących i ujawniono blisko 250 wykroczeń.

– W związku z rosnącą liczbą zdarzeń drogowych, gdzie prawdopodobną przyczyną było przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili w piątek działania pod nazwą „Prędkość”. Akcja po raz kolejny potwierdziła, że pomimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Jest to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie skontrolowali ponad 320 kierujących i ujawnili 248 wykroczeń, z czego większość dotyczyła okolic przejść dla pieszych. Dwóch kierowców kierowców musi liczyć się z utratą uprawnień na 3 miesiące za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dodatkowo 16 kierowców, straciło dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów.

8 komentarzy

  1. Dziwne. Do tej pory jedyną formą poprawy bezpieczeństwa na PdP było rozdawanie dzieciom odblasków i pouczanie pieszych, że kierujący nie stosują się do przepisów.

  2. Jak może nie być mandatów na PdP, skoro połowa kierujących samochodami nawet nie wie, co to jest wyprzedzanie.

  3. Całe szczęście że ciebie mamy Franiu,ty nas oświecisz.

    • Niektórych sie nie da oświecić bo są zbyt tępi, a policja dalej myśli że ich apele cokolwiek zmienią. Do tych co nadal jezdzą zbyt szybko tylko mandaty wysokie może przemówią, do niektórych byc może wielokrotne mandaty. Policja za mało działa tzn łapie cwaniaków, a za duzo apeluje. Czas się wziąc do roboty i to bez przerwy droga Policjo !!

  4. Nadal przeglądy można załatwić za łapówki.

  5. I bardzo dobrze, wyprzedzanie przy przejsciach dla pieszych to w tym kraju jakas pandemia.

  6. Niech zamontują kamerę na wjeździe z Witosa do Felicity, tam gdzie jest zjazd na parking podziemny. Janusze tak się spieszą do koryta, że nie puszczają pieszych na pasach

  7. czyli problem stanowia przejscia dla pieszych…. zlikwidowac! 🙂

Dodaj komentarz