Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

W ręce „łowców głów” z Lublina wpadł 57-latek. Najbliższe trzy lata spędzi za kratami (wideo)

Łowcy głów z KWP w Lublinie zatrzymali 57-latka poszukiwanego listem gończym. Łącznie do odbycia ma karę 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poszukiwany był za przestępstwo oszustwa. Prowadząc firmę wprowadził w błąd jedną z instytucji i wyłudził pożyczkę.

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili miejsce ukrywania się poszukiwanego listem gończym 57-latka.

– W miniony czwartek po południu zatrzymali mieszkańca Lublina. Początkowo mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi mieszkania w którym się ukrył. Jednak kiedy dowiedział się, że na miejsce jadą strażacy w celu ich wyważenia sam otworzył drzwi i oddał się w ręce lubelskich „łowców głów”. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie w dniu 29 kwietnia b.r. za przestępstwo oszustwa. 57-latek prowadząc firmę wprowadził w błąd jedną z instytucji i wyłudził pożyczkę. W celu jej uzyskania przedstawił nierzetelne sprawozdania finansowe i oświadczenie, w którym nie wykazał wszystkich swoich zobowiązań doprowadzając w ten sposób instytucję do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Ponadto uporczywie naruszał prawa swoich pracowników wynikające ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego poprzez niepłacenie składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego – informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

57-latek w piątek trafił do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

– Przypominamy, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676 – dodaje podkomisarz Kamil Karbowniczek.

6 komentarzy

  1. Jeśli oszukal bank to nie jest przestępcą.

  2. Z takim brzuchem nie dziwie się, że musi swoją aŁdicą parkować w drzwiach.

  3. Podgardle jak u troli z filmowego Hobbita.

  4. Przejdzie na zdrowsze odżywianie i za 3 lata sam zrozumie że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo

  5. Kolejny Janusz lubelskiego biznesu powiekszył twardy elektorat KO.
    Ale nic straconego. Z celi też mozna do Brukseli.

  6. Polak katolik

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport