Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wynieśli z kościoła krzyż, chodzili z nim po mieście śpiewając. Będą przez 1,5 roku pracować za darmo

Krzysztof K. i Sebastian D. zostali skazani za obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej. Teraz będą musieli wykonywać prace społeczne.

Przed Sądem rejonowym w Rykach zapadł wyrok dla sprawców profanacji krzyża. Chodzi o zdarzenie, jakie miało miejsce 2 stycznia w Dęblinie.

Tego dnia na teren zlokalizowanego przy ul. 1 Maja w Dęblinie kościoła św. Piusa V Papieża weszło dwóch młodych mężczyzn. Zdjęli ze ściany świątyni drewniany krzyż i ruszyli przed siebie.

Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyźni chodzili z krzyżem ulicami miasta. Wznosili przy tym różnego rodzaju okrzyki oraz przyśpiewki kibiców. Następnie uderzyli krzyżem o jezdnię i porzucili go w pobliżu metalowego kontenera przy ulicy Grunwaldzkiej.

O wszystkim powiadomiona została policja. Kryminalni niebawem zatrzymali obu 23-latków. Żaden z nich nie potrafił wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Obaj już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem, byli notowani za różne przestępstwa. Obu przedstawione zostały zarzuty obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Sąd nie miał wątpliwości co do winy obu mężczyzn. Zadecydował jednak, że pozostaną oni na wolności. Nie oznacza to jednak, że nie zostali ukarani. Obaj przez 1,5 roku będą musieli wykonywać prace społeczne w wymiarze 30 godzin każdego miesiąca. Wyrok nie jest prawomocny.

Wynieśli z kościoła krzyż, chodzili z nim po mieście śpiewając. Będą przez 1,5 roku pracować za darmo

24 komentarze

  1. Nikt nie informuje czy pokrzywdzony krzyż złożył zeznania? Czy nie powinien być przesłuchany jako świadek w sprawie?

  2. Niech spróbują podobiznę Mahometa nieść…?

  3. Do wora i wór do jeziora.

  4. Średniowiecze, narzucanie ludziom jak mają żyć wg mitologi. Nikt niczyjych uczuć religijnych nie uraził 🙂

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo