690 680 960

Wychody: Most do remontu, droga zamknięta do października

Od najbliższego tygodnia zamknięta dla ruchu będzie droga Mokre-Wychody-Zarzecze pod Zamościem. Drogowcy ruszają z remontem mostu.

W poniedziałek ekipa drogowców rozpoczyna remont mostu na rzece Wieprzec w Wychodach. Tym samym całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie droga powiatowa Mokre-Wychody-Zarzecze. Ponieważ zakres prac jest duży, wykonawca musi m.in. położyć nowy przepust, umocnić skarpy, wykonać podbudowy i elementy ulic, prace z tym związane potrwają do końca października.

Na ten czas, dla kierowców wyznaczono objazdy drogami: Topornica – Zwierzyniec oraz Wieprzec – Zarzecze. Przebudowa mostu to wstęp do wyczekiwanego przez mieszkańców okolicznych miejscowości remontu tej drogi. Pełna jest ona kolein i dziur a w wielu miejscach jazda z większą prędkością grozi uszkodzeniem samochodu.

W tegorocznym budżecie gminy Zamość zarezerwowano środki na opracowanie dokumentacji technicznej związanej z przebudową tej drogi. Wykonana została już mapa do celów projektowych i opracowano dokumentację budowlaną. W sierpniu gmina miała wystąpić do Starosty ze zgłoszeniem budowlanym.

(fot. openstreetmap)
2015-08-22 22:06:27

Jeden komentarz

  1. hmmm a na Czechowie kiedy będzie remont mostu skoro już zabrali jeden pas ruchu w stronę Centrum?

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi