Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wszedł do Żabki zaledwie na chwilę. Spowodował straty liczone w setkach tysięcy złotych

Na kilkaset tysięcy złotych zostały oszacowane straty, jakie spowodował 41-latek w sklepie Żabka. Mężczyzna był w środku zaledwie kilka minut.

Zatrzymany został mężczyzna, który w Sylwestra wszedł do sklepu sieci Żabka przy ul. Montażowej na lubelskich Tatarach. Wyciągnął z kieszeni opakowanie, po czym rozpylił jego zawartość w pomieszczeniu. Następnie uciekł.

Pracownicy sklepu, pomimo łzawiących oczu, udało się opuścić lokal i zaalarmować o wszystkim policję. Funkcjonariusze pomimo przeczesania całej okolicy, nie natrafili jednak na sprawcę tego czynu.

Po sprawdzeniu nagrań z monitoringu policjanci z 6. komisariatu bardzo szybko ustalili, kim jest uwieczniony przez kamery mężczyzna. 41-latek niebawem był już w ich rękach.

Okazało się również, że w sklepie cały czas czuć bardzo nieprzyjemny zapach. W jego usunięciu nie pomogła nawet specjalistyczna firma. Ze względu, iż specyfikiem miał być kwas mlekowy, konieczny będzie będzie gruntowny remont oraz utylizacja całego towaru, jaki znajduje się na półkach. Straty oszacowano wstępnie na kwotę blisko 300 tysięcy złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia znacznej wartości. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Do tego oczywiście też obowiązek pokrycia wyrządzonych przez siebie strat.

(fot. Zabka/zdjęcie ilustracyjne)

39 komentarzy

  1. Krystian Cynglowski

    Mariusz Tatary?

  2. KWAS MASŁOWY A NIE MLEKOWY!!!!

  3. Już to widzę jak gościu pokrywa koszty hahaha.

  4. We wszystkich stacjach sanepidu i ministerstwie zdrowia takie akcje i osrany niedzielski by plakal jak male dziecko

  5. Najbardziej zawsze bawi mnie tekst o stratach na dziesiątki czy jak w tym przypadku na setki tysięcy…..chciałbym przeczytać w ilu takich przypadkach taki patus czy inny sprawca,pokrył te straty ….podejrzewam a nawet jestem pewien że nawet straty na kilkaset złotych nigdy nie zostały pokryte przez takich patoli z prostego powodu ,bo oni nie mają nic ,żadnych dochodów żadnego majątku ,jedyne co mają to pusty łeb i że trzy szare komórki

  6. Niech te wrzystkie zabki zgina z polski zeby Polacy mogli zarabiac a nie korpo ktore truje ludzi