Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ma 18 lat, a już notorycznie kradnie, włamuje się i niszczy co popadnie. Znów na cel obrał sobie kościół

Po raz kolejny policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Łęcznej, który ma na swoim koncie liczne dewastacje, wybijanie szyb w oknach zakrystii, czy nawet pobicie księdza. Tym razem sąd podjął decyzję, że nie ma co czekać na kolejne jego wyczyny, więc trafił on do aresztu.

Na terenie Łęcznej znów doszło do wybicia szyb w budynku zakrystii. Tym razem w parafii pod wezwaniem świętej Barbary przy al. Jana Pawła II. W nocy z 4 na 5 stycznia zniszczone zostały dwie szyby, a straty powstałe w wyniku działania wandala zostały oszacowane na kwotę 8 tysięcy złotych.

Policjanci od razu powiązali sprawę ze zdarzeniem, jakie miło miejsce pod koniec listopada w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Tam również powybijane zostały szyby w oknach w obydwu zakrystiach. Sprawca wyciągnął również znajdujące się w środku obrazki z wizerunkiem Matki Bożej, po czym porozrzucał je na ulicy obok świątyni. Wcześniej uszkodził też latarnie oraz punkty świetlne zapewniające iluminację budynku.

Wówczas sprawcą okazał się 18-letni mieszkaniec Łęcznej. Niedługo później został on znów zatrzymany, kiedy to przyszedł pijany na plebanię, krzyczał i spożywał alkohol. Kiedy podszedł do niego ksiądz i zwrócił mu uwagę, mężczyzna stał się agresywny. Zaczął szarpać duchownego, po czym uderzył go w twarz. Do tego groził, że go zabije.

Funkcjonariusze nie mylili się. Sprawcą zniszczenia szyb znów okazał się dobrze im znany 18-latek. Jednak to nie wszystko. Tej samej nocy włamał się on do kontenera znajdującego się na pobliskim placu budowy. Ukradł elektronarzędzia, w tym wkrętarkę, szlifierkę kątową, oraz zestawy kluczy. W tym przypadku straty oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Następnie poszedł do zakładu optycznego, gdzie też wybił szybę. Tym razem jednak nie udało mu się dostać do środka. Tutaj straty wyniosły ponad 400 złotych.

Przedstawiono mu już zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Tym razem sąd przychylił się do wniosku policjantów i zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 18-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Parafia św. Marii Magdaleny w Łęcznej )

17 komentarzy

 1. I 10 lat na naszym garnuszku. Wybyczy się, odpocznie a jak wyjdzie to dalej będzie robił to, co przed pierdlem. Na takich delikwentów działa tylko śmiertelne zatrucie ołowiem.

 2. On, jakie 10 lat! Nie czytałeś , że po raz kolejny to robi i jeszcze nie siedzi? POlskie sądy uniewinniają rabusiów i złodziei. Kasta sędziów ma się dobrze

 3. No co za wspaniałomyślny sąd !!!! Kto by się spodziewał ….jestem dumny że żyje w kraju gdzie mamy tak wspaniały wymiar sprawiedliwości

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  Nie ma dla takich kar,bo jak by wzięli do ciężkiej pracy i chleb z wodą do jedzenia i tak choć kilka miesięcy

 5. i co w tym dziwnego w polsce??
  w moich okolicach jeździł naebany 19, o którym głośno tu było, kiedy miał 2 zakazy prowadzenia jeździł dalej naebany, zatrzymaliśmy mu auto zabraliśmy kluczyki wezwaliśmy policje, i mimo że czuć było od niego alkohol, Pomagający i chroniący takich jak on policjanci grzecznie oddali mu kluczyki, i po 30 minut autko pojechało. także nic dziwnego że kradnie w tym państwie z kartonu takich ludzi się chroni.
  W polsce nie ma już prawie w polsce jest PISOWSKIEBEZPRAWIE. skoro psy oddają naje…nym kluczyki do auta a ganiają ludzi za maski mimo że w zakopanym na sylwku u pisowców nikt nie miał a było tam wiele ludzi.
  PISIORY was uczą poddaństwa, bardzo dobrze, Baranami jak wy powinno się rządzić, kiedy ślepaki otworzycie oczy??