Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Wszczynał awantury, wyzywał żonę, groził zabójstwem”. Trafił do tymczasowego aresztu

Mężczyzna wszczynał awantury domowe, wyzywał i groził zabójstwem. 51-latek za znęcanie się nad żoną został zatrzymany przez włodawskich policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany przez sąd.

– W ubiegły czwartek do włodawskiej komendy dodzwoniła się kobieta, która poinformowała o awanturującym się mężu. Tego wieczoru mężczyzna miał stawać się coraz bardziej nieobliczalny. Przybyli niezwłocznie na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Hańsk znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją 46-letnią żoną. Mężczyzna wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał oraz próbował uderzyć – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

51-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do Prokuratury Rejonowej we Włodawie. Po przesłuchaniu, prokurator złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Z dokumentacji wynika, że agresor zachowywał się w taki sposób przez wiele lat. Regularnie, będąc pod wpływem alkoholu, prowokował awantury, używał wulgarnych słów wobec żony, groził jej śmiercią, a także ją szarpał i popychał.

Sąd postanowił przychylić się do wniosku prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 51-latka na okres 3 miesięcy. Wczoraj mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego. Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat za znęcanie się nad rodziną.

8 komentarzy

  1. Ja bym go uwolnił, bo nic nie ma przeciwko facetowi.

  2. „Wszczynał awantury, wyzywał żonę, groził zabójstwem, jeździł aŁdi”

  3. Pewnie niezłe ziółko z niej.

  4. Myślał ,że Konfederacja wygra ,a tu no nie przeszłpo medalu nie będzie.

  5. Z opisu znamy skutek, ale nie znamy przyczyny takiego zachowania.

  6. Parafrazując, „miłość przychodzi i odchodzi, a mieszkanie zostaje”. Gdyby się nie żenił, jego nieruchomość nie byłaby zagrożona przejęciem.

  7. Pewnie słowo przeciw słowu.

  8. Mały ale wariat.

Dodaj komentarz

Z kraju