Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpłacili zaliczkę za wynajem mieszkania, padli ofiarą oszustwa

Policjanci ostrzegają przed fałszywymi ofertami wynajmuj lokali lub domów. Mieszkanka powiatu biłgorajskiego wpłaciła zaliczkę za wynajęte mieszkanie w Krakowie. Kiedy pojawiła się z chłopakiem na miejscu, kontakt z „wynajmującym” urwał się.

Policjanci z Biłgoraja przyjęli zgłoszenie od 23-latki, z którego wynikało, że została oszukana. Kobieta wraz ze swoim chłopakiem znalazła na popularnym portalu ogłoszeniowym ofertę dotyczącą wynajmu mieszkania w Krakowie za atrakcyjną cenę.

Następnie 23-latka zadzwoniła na numer telefonu podany w ogłoszeniu. Mężczyzna, z którym rozmawiała powiedział jej, że może zarezerwować mieszkanie pod warunkiem, że dostanie szybki przelew. Kobieta w ramach zaliczki na wskazane konto przesłała 140 złotych.

Kiedy para pojawiła się w Krakowie na miejscu i chciała odebrać klucze do lokalu, kontakt z „wynajmującym” się urwał, a kobieta straciła pieniądze.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosił się 40–latek, który na początku miesiąca znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży piły motorowej. Telefonicznie skontaktował się ze sprzedającym i po dogadaniu szczegółów wysłał 1,500 złotych na wskazane przez niego konto. Jednak mężczyzna nie otrzymał towaru, a kontakt ze „sprzedającym” się urwał, „zniknęło” również jego konto na portalu ogłoszeniowym.

Policjanci ustalają okoliczności obu spraw i apelują o ostrożność podczas internetowych transakcji.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Z kraju