Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wygodniej opłacisz podatek. Miasto Lublin udostępniło aplikację „Przyjazne deklaracje”

Miasto Lublin udostępniło mieszkańcom nowe innowacyjne narzędzie do rozliczania podatków – aplikację „Przyjazne deklaracje”. Dzięki temu osoby płacące podatki od nieruchomości, rolny, leśny i od środków transportowych mogą wypełnić oraz złożyć deklaracje i informacje podatkowe on-line, bez konieczności osobistej wizyty w Urzędzie i składania papierowych dokumentów.

Dostęp do aplikacji jest możliwy bezpośrednio ze strony internetowej deklaracje.lublin.eu lub też za pośrednictwem zakładki podatki i opłaty w katalogu miejskich e-usług dostępnych pod adresem e.lublin.eu.

Aby skorzystać z aplikacji „Przyjazne deklaracje” należy: wybrać i wypełnić deklarację, wygenerować i sprawdzić dokumenty, zatwierdzić deklarację, wybrać formę dostarczenia deklaracji.

Aplikacja „Przyjazne deklaracje” pomoże w prawidłowym wypełnieniu formularzy, które następnie można wydrukować i przesłać pocztą, złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Lublin lub też wysłać elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Mieszkańcy, którzy złożą informację na temat podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób fizycznych przez ePUAP, decyzję ustalającą wysokość podatku otrzymają elektronicznie.

Mieszkańcy, którzy do tej pory otrzymywali decyzje podatkowe za pośrednictwem poczty, a chcieliby otrzymywać je elektronicznie, proszeni są o złożenie wniosku o doręczanie pism za pośrednictwem ePUAP ze wskazaniem adresu elektronicznego. W tym celu wymagane jest posiadanie konta na platformie ePUAP oraz profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

  1. Czy poborcę podatkowego miasta Lublin, można zbyt w taki sam sposób, jak Straż Miejska miasta Lublin zbywa osoby dzwoniące i proszące o interwencję?

  2. A za odpady?

  3. Zrozpaczony klasy średniej

    Mam na wsi siedlisko a w siedlisku 100 m2 starą murowaną rozpadającą się stodołę pokrytą dachem z eternitu. Za ten budynek gmina naliczyła mi 6 zł za metr kwadratowy co daje opłatę 600 zł rocznie do gminy. Pytam się za co, za to że stoi na mojej ziemi. Budynek stoi pusty i nic tam nie trzymam !!!!.

  4. A hu..

  5. Aby opłacić podatek, trzeba najpierw wiedzieć ile trzeba go opłacić, a dzięki nowemu wałowi mało kto wie. Jedynie partia rządzaca zaciera ręce, prodatnik nie wie ile ma zaplacic, to zapłaci więcej, więcej trafi do kieszonki Jarka i spółki.

  6. Nie płaćcie podatków jak ja i cieszcie się życiem.

  7. Pazerne gminy podatek wprowadziły póżniej niż gość stodołę postawił.Dlaczego ma rozbierać.Jego grunt i jego sprawa co tam robi za swoje pieniądze parokrotnie opodatkowane.Tak było póki nie wszedł przebrzydły kapitalizm i Unia kochana przez oszołomów.

  8. Nie płacą lubelskich podatków, a zajmują praktycznie cały parking przy Pozytywistów, równolegle do Nadbystrzyckiej, tuż przy wawozie LSM/Czuby. Firma z busami z rejestracjami LZA zrobiła sobie bazę transportową na publicznym parkingu w Lublinie.

Z kraju