Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadł w trakcie kłusowania. Odpowie też za jazdę autem w stanie nietrzeźwości

Na terenie gminy Siennica Różana doszło do zatrzymania 40-letniego kłusownika. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie broń. Co więcej, był nietrzeźwy i w takim stanie przyjechał pojazdem na polowanie.

W miniony weekend na terenie jednego z kompleksów leśny w gminie Siennica Różana w powiecie krasnostawskim doszło do zatrzymania 40-latka. Policjant miejscowego posterunku będąc na wolnym od służby otrzymał informację, że na terenie lasu ujęto kłusownika z bronią.

Funkcjonariusz na miejscu potwierdził zgłoszenie i wezwał będących na służbie policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. W chwili zatrzymania miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, 40-latek miał przy sobie samodziałową broń palną oraz amunicję różnego kalibru. Co więcej, mężczyzna ma również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Funkcjonariusze znaleźli w lesie także jego samochód, którym przyjechał.

Policjanci zatrzymali 40-latka i usłyszał on zarzuty kłusownictwa oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawa nielegalnego posiadania broni jest w dalszym ciągu wyjaśniania. 40–latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Krasnystaw)

Jeden komentarz

  1. pijany za kierownicą i z obrzynem w ręku, super
    tylko na grzybki się wybrać i spotkać takiego…

Z kraju