Woroniec: Protest rolników wciąż trwa, kierowcy utknęli w korkach – Więcej stoimy niż jedziemy

Koszmar – Tak kierowcy wspominają podróż zaledwie 10 – kilometrowym odcinkiem drogi krajowej nr 2 pomiędzy Białą Podlaską a Worońcem. Na drodze protestują rolnicy.

Tak jak zapowiadali, w czwartek hodowcy trzody chlewnej w ramach protestu wyszli na drogę krajową nr 2. W miejscowości Woroniec cały czas przechodzą przez przejście dla pieszych. Jednocześnie kolejni poruszają się kolumną ciągników pomiędzy Białą Podlaską a Worońcem. Wstępnie zaplanowano, że protest potrwa pięć dni, choć rolnicy są tak zdeterminowani, że coraz częściej wspominają, iż pozostaną tam aż do skutku.

Powodem jest nierozwiązany problem dotyczący interwencyjnego skupu tuczników z terenów, gdzie stwierdzono występowanie Afrykańskiego Pomoru Świń. -Jak do tej pory słyszymy same obietnice, każdy dużo mówi, jednak wciąż nie ma konkretów ani też nikt się nie wywiązuje z tego co nam obiecują – tłumaczył nam w środę jeden z rolników z gminy Leśna Podlaska. Świnie skupuje tylko jeden zakład, który do tej pory odebrał około 2 tysięcy sztuk zwierząt. Tymczasem na tym terenie wciąż znajduje się prawie 10 tysięcy już przerośniętych świń. – Ich wartość spada a my ponosimy koszty. Przecież trzeba im dawać jeść a karma kosztuje – dodają rolnicy.

Hodowcy zablokowali jeden pas ruchu w połowie drogi pomiędzy Białą Podlaską a Międzyrzecem Podlaskim. Na miejscu porządku pilnują policjanci, którzy jednocześnie kierują ruchem. Patrole stoją także na obwodnicach Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej, gdzie samochody ciężarowe kierowane są na objazdy przez Łosice i Konstantynów. Pozostali kierowcy stoją w ogromnych korkach. – W tym momencie z Białej Podlaskiej do Międzyrzeca jedzie się godzinę i 40 minut, w drugą stronę jest trochę szybciej – tłumaczył nam wieczorem Maciej, jeden z kierowców który utknął w korku.

Co ważne, praktycznie nie ma żadnej możliwości ominięcia miejsca protestu. -Wiedziałem, że jest protest, jednak nie sądziłem iż tyle czasu tu spędzę. Po 50 minutach postoju postanowiłem drogami lokalnymi ominąć to miejsce. Nie dość, że wąsko, kręto to jeszcze łatwo się pogubić. Tym sposobem straciłem kolejną godzinę – dodał Jacek. Sytuacja taka jest przez cały dzień, aby pokonać ten 10-kilometrowy odcinek, trzeba stracić od 50 minut do nawet dwóch godzin.

Warto korzystać z alternatywnych dróg przejazdu. Z Lublina do Białej Podlaskiej polecamy jechać przez Łuszczów, Kijany, Ostrów Lubelski, Parczew i Wisznice. Z Białej Podlaskiej do Międzyrzeca Podlaskiego kierowcy samochodów osobowych mogą dojechać lokalna drogą przez Sławacinek, Porosiuki, Sokule i Puchacze, jednak droga jest wąska i bez nawigacji łatwo się zgubić.


Wyświetl większą mapę

(fot. nadesłane Maciej)
2016-10-08 00:24:42

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Niech każdy kierowca kupi po śwince to morze przejedzie.

 2. Samochody ciężarowe kierowane są na objazdy?? Bzdura. Wczoraj musiałam przejechać tamtędy 5 razy, nie widziałam żadnych patroli, które kierowałyby ciężarówki na objazdy. Po południu korek miał ok 3 km. Auta przepuszczane po kilka sztuk..Z godziny na godzinę było gorzej. Przepływ informacji w mediach też beznadziejny, trwa protest i tyle. Masakra.

 3. Jak rolnicy są tak zdeterminowani to niech jadą pod sejm protestować. Rząd ma w d****, że gdzieś na Lubelszczyźnie jest droga zablokowana. Takim działaniem szkodzicie innym ludziom, którzy normalnie pracują i też chcą zarobić, aby jakoś żyć w tym kraju.

 4. A WIEŚMAGEN MAJĄ WYPASIONE FURY I CHATY I IM JESZCZE MAŁO I DO TEGO KRUS….

 5. Dlaczego Panowie chłopi „zamykają ” drogi a boja się pojechać i zablokować sejm pałac precedencji Ż…… , lub choćby każda inna instytucje Państwową w swoim miasteczku , tudzież we wiosce?. Czy wy Panowie w „spodniach” to aby świni nie trzymacie ?…… brak odwagi ? , czy może ” za daleko” do stolicy ? ,, , a Polska Policja jak zwykle „zabezpiecza” tylko ,czy cokolwiek jest winny szary obywatel, czy ma wpływ na wasza sytuacje ?, Się pytam. Każdy powinien dostać porządny mandat , a od protestów są inni według waszej doktryny?/ grupy zawodowe/, a wiem rano trzeba waszymi niepolskimi ciągnikami jechać w pole itd, bo przecież jak się niema jankeskiego traktora lub jewropejskiego to jest h….. nie chłop , a PSL i to 150 lat tradycji / czy ktoś to dobrze policzył!/ to już wsi nieobowiązuje ??? , Panu dziękujcie Bogu że ja nie jestem ministrem od roli bo jak mówił JW23 „Nie ze mną te numery, Brunner” A właśnie rano „trza „w Niedzelę do Kościółka i jest,,, dobrze?! … wstyd – proszę zapoznać się z definicją.

  • Świetne słowa. Zamieszkałe na wsi i jak widzę jest dwa rodzaje rolników. Bałory i zwykli rolnicy. Bałory mają ciągniki za grube tysiące i protestują, a zwykli mali rolnicy stare trzydziestki i nie protestują. Mandaty dla protestujących. Wkońcu naruszają prawo blokując drogę, a policja się ich boi, no przecież lepiej złapać pijanego rowerzyste.

  • Polać mu ! Dobrze gada 🙂

 6. I komu oni robią na złość blokując drogę? Zwykłym ludziom. Niech jadą pod ministerstwo lub Sejm i tam niech blokują baranom wszystkie drogi i wyjścia

 7. Zadowoleni panowie rolnicy , cel osiągnięty, świnie natychmiast kupione?

 8. Nie dziwie się rolnikom Żywiec po 3,50 zł za kg a kiełbasa po 23 za kg 400% zarabiają masarnie . cóż jaki rząd taki kraj

 9. Za blokowanie dróg chłopi powinni być karani, niech protestują pod urzędami które są odpowiedzialne za zaistniałą sytuację lub pod domem prezesa lub innych pisuarów.

 10. Do Protestujących rolników !!! JEDZCIE BLOKOWAĆ WARSZAWĘ !!! Jaj wam zabrakło do tego ?? Już kiedyś tak hucznie zapowiadano blokadę w stolicy skończyła się na wjeździe do Warszawy. Policja zagroziła że zaczną sprawdzać stan techniczny pojazdów i trzeźwość rolników. To się wystraszyli i nie wjechali. Ale hucznie krzyczeli !! Rząd ma was głęboko w D***E !!Dla nich liczy się tylko was głos do wyborów!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!