Włodawa: Lekarz brał pieniądze za karty zgonu. Usłyszał 77 zarzutów

Lekarz z Włodawy usłyszał 77 zarzutów za pobieranie opłaty za wydanie karty zgonu. 56-latek wzywany był na miejsca zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym a następnie domagał się od rodziny opłaty za wystawienie dokumentu.

We wtorek 56-letni lekarz z Włodawy usłyszał 77 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej. Jak ustalili policjanci mężczyzna wykorzystywał pełnioną przez siebie funkcję publiczną jako lekarz i biegły z zakresu medycyny.

– Lekarz wzywany był do zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, samobójstwo, nieszczęśliwy wypadek, a następnie domagał się od rodziny zmarłego opłaty za wydanie karty zgonu. 56-latek najczęściej żądał 150 zł za wydanie dokumentu – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Wydanie karty zgonu w trybie „ekspresowym” wiązało się z dodatkową opłatą dla lekarza. Jak wiadomo wypisanie takiego dokumentu jest obowiązkiem lekarza i jest bezpłatne.

– We wtorek lekarz przyznał się do zarzucanych czynów. Osiągnął korzyść majątkową w łącznej kwocie nie mniejszej niż 10.000 zł. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie – dodaje podkom. Andrzej Fijołek.

56-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Osoba, która sama zgłosi fakt wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącą funkcje publiczną nie podlega karze.

2016-04-27 11:56:50
(fot. ilustr. lublin112.pl)

25 komentarzy

  1. Za tych lekarzy (konowałów) we Włodawie (głównie szpital ) już dawno powinni się wziąć,nie koniecznie policja ale sami pacjenci za obsługę i fachowość (w sumie jej brak)

  2. Prawda jest taka że lekarze są w rzeczywistości bardzo bogaci i tak samo każdy co zajmuje się farmacją. Dodatkowo często jeszcze współpracują ze sobą nawet w sposób mało etyczny. Przykładowo jak polska para lekarzy stałą się milionerami http://www.open-youweb.com/nieprzyzwoicie-bogaci-polscy-lekarze/ raczej nikogo nie zdziwi że dodatkowo zajęli się tworzenie tak zwanych leków. Lekarze mają chyba najwięcej bogactwa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew