690 680 960

Włamywali się do altanek na terenie ogródków działkowych. Kradli wszystko, co było pod ręką (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do altan na terenie ogródków działkowych. Mężczyźni zabierali ze sobą, co się dało, od elektronarzędzi po rękawice bokserskie.

Do kradzieży z włamaniem dochodziło od lutego do kwietnia tego roku na terenie ogródków działkowych w Białej Podlaskiej. Sprawcy włamali się do altanek, z których ukradli m.in. sprzęt RTV, elektronarzędzia, butle gazowe, a nawet rękawice bokserskie.

Mundurowi otrzymali również zgłoszenia dotyczące usiłowań kradzieży z włamaniem. Amatorzy cudzego mienia chcąc dostać się do altanek uszkadzali ich zabezpieczenia, jednak nie znajdowali przedmiotów będących w ich zainteresowaniu. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 3 tys. zł.

Funkcjonariusze w wyniku śledztwa dotarli do osób odpowiedzialnych za przestępstwa. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 30 i 32 lat. Policjanci odzyskali też większość skradzionych przedmiotów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas