W trakcie spaceru natrafił na dzikie wysypisko. W śmieciach znaleziono mandat karny z danymi (zdjęcia)

Na łące, pod tabliczką z napisem „zakaz wyrzucania śmieci”, podrzucone zostały odpady po remoncie. Wśród nich znaleziono mandat karny. Teraz podobny otrzyma sprawca, który dodatkowo będzie musiał uprzątnąć łąkę.

W ubiegłym tygodniu jeden z naszych czytelników korzystając ze sprzyjającej pogody wybrał się na spacer w okolice Garbowa. Na łąkach przy drodze ekspresowej S12/17 dostrzegł kilkanaście worków wypełnionych odpadami. Zawierały one pozostałości po remoncie: styropian, opakowania po kleju, potłuczone kafelki, folię czy też butelki po rozpuszczalnikach. W śmieciach nie brakowało też puszek po piwie i małych butelek po wódce tzw. małpek. Co więcej, tuż obok dzikiego wysypiska znajdowała się tabliczka z napisem „zakaz wyrzucania śmieci”.

O wszystkim powiadomiona została policja. Po kilkunastu minutach przyjechał patrol z komisariatu w Niemcach. Okazało się, że odpady zostały niedawno podrzucone w to miejsce. W trakcie prowadzenia oględzin wyszło też na jaw, że w śmieciach znajduje się mandat karny wystawiony przez Straż Miejską w Lublinie, za parkowanie na terenie zielonym przy jednej z lubelskich ulic. Osoba, która została ukarana mandatem, także mieszka przy tej ulicy.

Wstępnie ustalono, że osoba ta zleciła remont, zaś jego wykonawca pozbył się powstałych przy tym odpadów, wyrzucając je na łąkę. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Niebawem mieszkaniec powiatu puławskiego, który został wytypowany na potencjalnego sprawcę, ma zostać przesłuchany. Grozi mu mandat karny w kwocie 500 złotych. Do tego będzie musiał uprzątnąć dzikie wysypisko śmieci, a odpady oddać do utylizacji.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. To mała kara. Powinien uprzątnąć 10 innych dzikich wysypisk w regionie. I tak z każdym złapanym głąbem.

  • i przez rok odpowiadać za utrzymanie czystości tego miejsca. To sam innych oduczy

 2. Kara za wyrzucanie śmieci powinna zaczynać się co najmniej od 5000zł w górę.

 3. I brawo! powinien dostać najwyższy mandat (nie wiem ile w takich przyp) i 2 miesiące prac społecznych przy sprzątaniu śmieci… oraz upublicznić wizerunek i dane… i myslę że w takich przypadkach to ostatnie miało by największy skutek odstraszający…

 4. Taka kara to nie kara.

 5. Upublicznić dane, żeby kutfa więcej roboty nie znalazła. Jakim to tępym żłobem trzeba być.

 6. Oczywiście ze kary są za niskie do czynu. Brawo,brawo,brawo czytelnikowi który zgłosił to policji!!!! Obyśmy tak zawsze reagowali na takich przestępców!!!

 7. Owszem nie popieram zachowania ale w naszym przypadku (mieszkam na wsi) wystawilismy śmieci z remontu TROCHĘ styropianu,worki po cemencie i 2puszki po farbie i gumoleon z podłogi. Nie wzieli… To ja mam to zjeść? Czy co z tymi śmiecimi zrobic? Nie rozumiem tego ze nie zabieraja ŚMIECI TO ŚMIECI !

  • Fajnie ze mieszkasz na wsi…ale nawet na wsiach jak robisz remont i masz odpady poremontowe zamawia się pojemnik kontener.

  • Wywieźć do punktu selektuwnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdym urzędzie gminy udzielą informacji gdzie dokładnie jest taki punkt i w jakich dniach i godzinach funkcjonuje.

 8. Trzeba znaleźć w swojej okolicy punkt selektywnego odbioru śmieci i je tam zawieźć. Ja tak już robiłem. Nikt nie będzie za nas segregował śmieci. Musimy się sami tego nauczyć. Musimy wszyscy w ten właśnie sposób reagować na takich typów. którzy śmiecą, inaczej niedługo wszyscy będziemy mieszkać na jednym wielkim wysypisku śmieci.

 9. Problemem jest to, że śmieci nikt nie odbiera, a nie że są… płacimy za wywóz śmieci, a nie ma co z nimi zrobić…. dlatego, że nie zabierają wszystkiego, a to co im pasuje…

 10. W lesie w wyrzuconych śmieciach zostały znalezione listy polecone i policjant który zajął się sprawą powiedział że to żaden dowód że śmieci są tego właściciela co i listów. Zarazem dzielnicowa na to samo że robi ktoś aferę o trochę śmieci cóż wielkiego

 11. Marysia do 2 puszek po farbie i gumoleon kontener zamawiac?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach