690 680 960

Wjechała skodą w rowerzystę. Cyklista poruszał się po przejściu dla pieszych (zdjęcia)

W sobotę po południu doszło do potrącenia rowerzysty na jednej z ulic Lublina. Cyklista trafił do szpitala. W rejonie wypadku nie ma już utrudnień z przejazdem.

Do wypadku doszło w sobotę po południu na ul. Budowlanej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Zemborzycką potrącony został rowerzysta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca skodą kobieta poruszała się ul. Budowlaną w kierunku ul. Zemborzyckiej. Wjechała w rowerzystę, który przejeżdżał po przejściu dla pieszych.

Poszkodowany cyklista został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze drogówki prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Nie ma już utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112.pl)

30 komentarzy

 1. Może to i nie przejazd rowerowy ale jeżeli cyklista nie jechał na czerwonym to kobitka skręcała na zielonej warunkowej strzałce a to ją czyni winną.

 2. Co za wstyd! Jeszcze rozumiem niedzielnych rowerzystów, czy jeżdżących z dużymi dziećmi po chodnikach/PdP, ale jechać szosówką po PdP/chodniku to jest kompletna kompromitacja. Do ruchu pojazdów służy jezdnia, a nie infrastruktura piesza.

  • Bałwanie – tam jest DDR wzdłuż całej Zemborzyckiej i rowerzysta ma OBOWIĄZEK jechać drogą dla rowerów.
   Po prostu dwóch przejazdów brakuje – przez Herberta i Budowlaną (jeszcze przez Kruczkowskiego to rozumiem, bo nie za bardzo jest „jak i gdzie”, ale przy Budowlanej?), bo ktoś nie pomyślał.

   • Nie zrozumiałeś sarkazmu.
    Swoja drogą co tu ustalać – rowerzysta zjeżdżając z chodnika na jezdnię czyli włączał się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem – i tyle w temacie.

 3. mandat dla rowera o pkrycie kosztow naprawy samochodu

 4. Tam nie ma drogi dla rowerów na wysokości PDP.A wszyscy i na wszystkich PDP przejeżdżają pomimo nakazu przeprowadzania roweru. Wina rowerzysty. Jak by przechodził przez PDP to kierowca by go zobaczył a tak przelatywał przez PDP i piżdziach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska