690 680 960

Ogromne zainteresowanie kursami kolejki wąskotorowej. Wszystkie miejsca zarezerwowano w kilka godzin

Będą nowe trasy i wielkie świętowanie jubileuszu. Zanim to jednak nastąpi, przygotowano specjalne kursy. Oczywiście nie zabraknie też ogniska w Polanówce.

Trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia kolejnego sezonu Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Zgodnie z tradycją, pierwsze kursy ruszą na początku maja. Jednak zanim to nastąpi, w niedzielę 20 marca postanowiono zorganizować specjalny przejazd dla tych, którzy stęsknili się za tą jedyną tego typu atrakcją na Lubelszczyźnie. Zwłaszcza, że z uwagi na sytuację pandemiczną i liczne wprowadzane przez rząd ograniczenia, kolejka nie kursowała przez dwa lata.

Zainteresowanie było tak ogromne, że wszystkie 136 miejsc zostało zarezerwowanych w ciągu 4 godzin. Zapadła więc decyzja, aby dla wszystkich, którym się nie udało zdobyć biletu, przygotować kolejny przejazd, w sobotę 26 marca. Tutaj jednak sytuacja była podobna. Wiadomo już, że kolejka wyjedzie również w niedzielę 27 marca. Tutaj jeszcze część miejsc pozostało wolnych. Trasa wiedzie z Karczmisk do Poniatowej a następnie do Polanówki, gdzie odbędzie się ognisko.

W tym roku Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa obchodzi 130-lecie. Z tej okazji postanowiono uruchomić nowe trasach m.in do Poniatowej – Stacja Kultura oraz do Pustelni – Zajazd Rybacki. Same obchody jubileuszu zaplanowano na lipiec. Z kolei od 1 kwietnia będzie można korzystać z drezyn rowerowych. Dla nich wyznaczone zostały trzy trasy: do Polanówki, Pustelni i Poniatowej. Przejazd trwa od 1,5 do 3 godzin.

(fot. NKW)

Jeden komentarz

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy