Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne zainteresowanie kursami kolejki wąskotorowej. Wszystkie miejsca zarezerwowano w kilka godzin

Będą nowe trasy i wielkie świętowanie jubileuszu. Zanim to jednak nastąpi, przygotowano specjalne kursy. Oczywiście nie zabraknie też ogniska w Polanówce.

Trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia kolejnego sezonu Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Zgodnie z tradycją, pierwsze kursy ruszą na początku maja. Jednak zanim to nastąpi, w niedzielę 20 marca postanowiono zorganizować specjalny przejazd dla tych, którzy stęsknili się za tą jedyną tego typu atrakcją na Lubelszczyźnie. Zwłaszcza, że z uwagi na sytuację pandemiczną i liczne wprowadzane przez rząd ograniczenia, kolejka nie kursowała przez dwa lata.

Zainteresowanie było tak ogromne, że wszystkie 136 miejsc zostało zarezerwowanych w ciągu 4 godzin. Zapadła więc decyzja, aby dla wszystkich, którym się nie udało zdobyć biletu, przygotować kolejny przejazd, w sobotę 26 marca. Tutaj jednak sytuacja była podobna. Wiadomo już, że kolejka wyjedzie również w niedzielę 27 marca. Tutaj jeszcze część miejsc pozostało wolnych. Trasa wiedzie z Karczmisk do Poniatowej a następnie do Polanówki, gdzie odbędzie się ognisko.

W tym roku Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa obchodzi 130-lecie. Z tej okazji postanowiono uruchomić nowe trasach m.in do Poniatowej – Stacja Kultura oraz do Pustelni – Zajazd Rybacki. Same obchody jubileuszu zaplanowano na lipiec. Z kolei od 1 kwietnia będzie można korzystać z drezyn rowerowych. Dla nich wyznaczone zostały trzy trasy: do Polanówki, Pustelni i Poniatowej. Przejazd trwa od 1,5 do 3 godzin.

(fot. NKW)

Jeden komentarz