Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec z nocną prohibicją w Międzyrzecu Podlaskim. Alkohol będzie można kupić również po zmroku

W Międzyrzecu Podlaskim alkohol znów dostępny będzie w sklepach przez całą dobę. Radni zdecydowali się wycofać przyjętą ponad 3 lata temu uchwałę.

Radni z Międzyrzeca Podlaskiego zdecydowali się uchylić zakaz nocnej sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta. Chodzi o przyjętą latem 2018 roku uchwałę autorstwa burmistrza Zbigniewa Kota mówiącą, iż właściciele sklepów i stacji paliw, nie mogą nocą handlować żadnymi trunkami. Zgodę na handel nimi miały jedynie lokale gastronomiczne.

Ten kontrowersyjny dla wielu przepis motywowano wówczas tym, że osoby mieszkające w pobliżu nocnych sklepów wnosiły liczne skargi związane z zakłócaniem ciszy i porządku przez nietrzeźwych klientów. Przedstawiono również opinię policji w tej sprawie, która potwierdzała szereg interwencji z tym związanych. Jednak większość z nich dotyczyła tylko jednego sklepu zlokalizowanego przy ul. Jatkowej. Pomimo tego radni jednogłośnie przyjęli pomysł burmistrza.

W ostatnich latach do Urzędu Miasta wpływały wnioski, aby powrócić do nocnej sprzedaży alkoholu. Były one jednak odrzucane. Tym razem stało się inaczej. Oprócz tego, że nie dochodzi już do żadnych incydentów pod sklepami, przemówiły również względy finansowe. Dla miejskiej kasy oznacza to dodatkowe wpływy. Poruszono też jeszcze jeden problem, mianowicie dlaczego handlowcy z całego miasta mieli odpowiadać za to, co się działo pod jednym tylko sklepem.

Ostatecznie Klub Radnych a także komisje: Społeczna, Edukacji Kultury i Sportu oraz Budżetu Gospodarki i Promocji pozytywnie zaopiniowały projekt. Radni też nie mieli żadnych wątpliwości, aby wycofać prohibicję. Za głosowało 10 radnych, 2 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

  1. Brawo radni ; zaproś i kumasz ;

  2. Swój błąd

  3. Co kasy brakuje w urzędzie miasta he he

  4. Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia…

  5. skoro alkohol jest legalny, to czemu zakazywać jego sprzedaży nocą. A co mają zrobić, co chcą się dochlać przed świtem ???

  6. Dobrze zrobili, że pozwolili nocą sprzedawać alkohol, rankiem postawi się radiowozy, a „utarg” można będzie przeznaczyć np. dla „braci” dekowników z Ukrainy.

  7. Podlasie musi pić, miasto bez pijanych zombie o 3 w nocy wygląda zbyt cywilizowanie

  8. Nic nie piję i nic nie palę. Nie będę nabijał sakwy politycznym bandytom.

  9. towar pierwszej potrzeby – ech kasa kasa kasa,

Z kraju

Sport