Wjechał na rondo z pniakiem nie patrząc na znaki. Pojazd przewożący gotówkę dachował (zdjęcia)
11:10 22-01-2025 | Autor: redakcja

Do wypadku doszło w środę po godzinie 10.00 na rondzie im. 100-lecia KUL w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Mazowieckiego zderzyły się dwa samochody dostawcze: mercedes i peugeot. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.
Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący peugeotem mężczyzna poruszał się od strony al. Sikorskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu mercedesowi, który zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z pojazdem firmy zajmującej się konwojowaniem gotówki, który wytrącony z toru jazdy dachował.
Jak nam przekazano, poszkodowane zostały dwie osoby z mercedesa. Trafiły one pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przetransportowano je do szpitala. Teraz funkcjonariusze drogówki ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Całkowicie zablokowany jest zjazd w kierunku obwodnicy.
Galeria zdjęć




Zlikwidować to rondo!!!
siebie zlikwiduj! pojedź do Włoch to zginiesz na ich genialnych rondach! im szybciej (duże szerokie rondo) można pojechac tym lepiej ruch rozładowuje
zlikwiduj sobie dostęp do tlenu. jak nie umiesz prowadzić auta bo prawo jazdy znalazłeś w chipsach to się przesiądź na komunikację miejską, jednej umysłowej aneby na drodze mniej.
Skoro jak są wypadki na przejściach i kierowcy jęczą, że trzeba zlikwidować przejście na to chyba logiczne jest, że jak są wypadki na rondzie to trzeba zlikwidować rondo.
Tylu znaków i ostrzegawczych linii nie ma chyba przez żadnym skrzyżowaniem w mieście.Przez? A nie przed?
Franiu trudną decyzję to podj ęła twoja matka rodząc ciebie dzbanie , po drugie jeżeli kolejny de bil drogowy nie patrzy na znaki to taki skutek ale dla ciebie i innych de bili jest to niezrozumiałe
jeden de bil nie patrzy na znaki, drugi de bil na to co się dzieje na skrzyżowaniu, a trzeci de bil (i największy) to Ty
Jest coraz bliżej – może jak ktoś zginie wtedy ktoś pójdzie po rozum do głowy i przyzna że z tym rondem jest coś nie tak 🙁
Na tym rondzie był już trup. Niewiele jest rond w Lublinie, na których nie było trupów. To nie w skrzyżowaniu problem.
Kiedy to było? NIe przypominam sobie by ktoś zginął w tym miejscu
Dokładnie. To wina ronda i cyklistów.
Rowerzyści wsiadają za kierownicę auta i nie wiedzą o oznacza znak A-7 umieszczony przed tym rondem.
Franio pisze sam ze sobą.Jechałem tam za karetką. nie było ślisko
To wygląda jakby ten mercedes jechał za szybko. COś się chyba zmieni dopiero jak jakies auto z ludzmi spadnie z nasypu
Czy dopiero teraz uda się coś zmienić jak doszło do tak drastycznego i widowiskowego wypadku? Kierwocy mam nadzieję, że pasy mieli i szybko wrócą do zdrowia.
Ale rehabilitacja można trwać bardzo długo i to dopiero początek problemów ze zdrowiem. To choćby z tego powodu to pseudo rodno powinno być poprawione!
A może to był napad?
A redakcja dalej będzie głosić swoje boomerskie mądrości i teorie, że wszystko jest w porządku. A właśnie nie jest.
To nie ludzie są dla infastruktury ale infrastruktura dla ludzi. Skoro nie jesteście w stanie tego pojąć to nie ferujcie swoich wyroków pozabawionych emptii i altruizmu. Zostawcie suchą notkę prasową. Bo inaczej to tylko zarabianie na czyimś nieszczęściu
10000 kierowców przejechało, jeden doprowadził do wypadku…co jest nie tak?
Może trzeba tam postawić znak
„NAPRAWDĘ STOP”
Wtedy może coś pomoże.
Albo – „NAPRWDĘ KONIECZNIE STOP” – 😉
No jak widać nie jeden. Również jeżdże tędy kilka razy w tygodniu. Ale widać, że jest coś nie tak w tym miejscu.
A od opiniotwórczego medium to jednak oczekiwałoby się więcej profesjonalizmu a nie utarczki słownej w komentarzach, z własnymi teoriami z czapki. Poruszaacie sie w obszarze BRD więc z samego faktu wypadałoby zadbać o ten temat i się nim zainteresować. Jako redakcji powinno wam bardziej zależeć na poprawie bezpieczeństwa na drogach.
Ja nikomu źle nie życzę ale widzę, że wy czerpiecie korzyść na czyjejś tragedii i jeszcze z tego macie radochę.
To wasze myślenie na chłopski rozum przenieście sobie na katastrofy lotnicze. No co tam było źłe przecież ładna pogoda i nowy samolot.
Pozdrawiam i życzę więcej empatii oraz altruizmu.
Skrzyżowanie jest wyraźnie oznakowane, również tam jeździmy. Nie jest to utarczka słowna, tylko stwierdzenie faktu. Jak to się dzieje, że na 10 000 kierowców, jeden nie widzi znaków? Być może należałoby przejrzeć nagrania z kamery na skrzyżowaniu i sprawdzić, co kierowcy robią w czasie jazdy na tym skrzyżowaniu przed zdarzeniem? To właśnie dzięki m.in. naszym artykułom o wypadkach w tym miejscu, jakiś czas temu oznakowanie zmieniono, aby kierowcy w końcu dojrzeli, co się znajduje przed skrzyżowaniem. Także zarzut, że coś nas nie interesuje, zwłaszcza bezpieczeństwo w tym miejscu, czy innym miejscu w mieście, jest niezwykle słaby i nietrafiony. W wielu tekstach na stronie poruszamy problemy związane z bezpieczeństwem, a także dotyczące prewencji i promocji zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Polecamy więcej rozeznania w tym temacie, bo przez wiele lat, dzięki pisaniu o tych problemach zmieniona została organizacja ruchu lub oznakowanie w kilku miejscach w mieście. Pozdrawiamy
ale jak widać te zmiany za wiele nie pomogły. Przynajmniej łączy nas to, że zależy nam na poprawie bezpieczeństwa na drogach
„znak B-43” – przestań błaznować (nie pierwszy raz).
Sam przyznajesz, że przejeżdżasz w tym miejscu kilka razy w tygodniu ale jakoś nic nie wspominasz o tym, czy sam spowodowałeś kolizję.
Czyli można przejechać zgodnie z przepisami?
Piszesz jednocześnie, że „coś jest nie tak” ale w swojej „mądrości” nie potrafisz napisać „CO”, tylko masz jakieś dziwne oczekiwania od redakcji.
Jak ktoś ma problem z tym rondem to niech od razu odda prawo jazdy to utylizacji.
oraz uprawnienia projektowe XD