Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Właściciele stoków narciarskich od dawna czekali na ten dzień. Od dzisiaj ruszają pozostałe obiekty w regionie

Wraz ze złagodzeniem obostrzeń, swoją działalność wznawiają stoki narciarskie. Od dzisiaj można będzie wybrać się na narty w kolejne miejsca naszego regionu.

Od dzisiaj miłośnicy białego szaleństwa będą mieli do dyspozycji praktycznie wszystkie stoki narciarskie, jakie znajdują się na terenie województwa lubelskiego. Do stoków w Bobliwie, Kazimierzu Dolnym, czy Chrzanowie, których zarządcy zdecydowali się wznowić działalność pomimo rządowych zakazów, dołączają obiekty w Rąblowie, Parchatce, Jacni oraz Szopowem.

Ośrodek narciarsko-snowboardowy w Rąblowie w powiecie puławskim startuje o godz. 9:00. Czynne będą wszystkie trzy trasy, czyli o długości 160, 300 i 420 metrów, a także wypożyczalnia i serwis sprzętu. Tak samo punkt gastronomiczny i pokoje noclegowe. Właściciel zapewnia, że warunki do jazdy są bardzo dobre, pokrywa śnieżna ma grubość od 40 do 120 cm.

O tej samej godzinie ruszy stok narciarski w Parchatce koło Kazimierza Dolnego. Warunki do jazdy są bardzo dobre i nic nie wskazuje na to, aby miały się zmienić. Otwarte będą także wypożyczalnia i serwis, a szkoła narciarska będzie prowadziła naukę jazdy na nartach. Na głodnych i spragnionych czekać będzie zaś karczma.

Stok Narciarski Szopowe na Roztoczu odda do dyspozycji narciarzy dwie trasy zjazdowe. Z kolei położona tuż obok Stacja Narciarska Jacnia przygotowała dwa wyciągi narciarskie, wyciąg do pontonów śnieżnych, oślą łączkę oraz wypożyczalnię i serwis sprzętu. Czynne będą też noclegi i gastronomia. Otwarte zostaną wszystkie trasy, będzie też można jeździć przez las. Tor do jazdy na pontonach śnieżnych czynny będzie w godzinach od 9:30 do 19:00

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Za tydzien zas pisiory pozamykajo wwszystko

  • Obiecali że 2 tygodnie 😉

  • Jeżdżę na nartach od kilku tygodni i pi…le rząd tak jak zrobili to odważniejsi właściciele stoków… !
   Chodzę bez maseczki gdzie się da i uśmiecham się z wzajemnością do takich jak ja
   Nawet jeśli noszę maseczkę to na brodzie żeby wku…iać covidian i nie dostać mandatu żeby nie wspomagać tego durnego rządu…
   a coviddianie niech siedzą w domu noszą szmaty i sr..ją ze strachu… mam ich w d…

   • Idź na oddział do szpitala, zobacz jak umierają ludzie na covid, to przestaniesz pier…ć głupoty. widać że masz zerowe pojęcie na ten temat. Może jak sam trafisz pod respirator to zrozumiesz że jednak maseczkę trzeba nosić nie na brodzie tylko na twarzy, tak jak zalecają.

    • zmień płytę z tym „idź na oddział”… lub „jak będziesz leżał POD respiratorem” „a jak by tu przechodziła zakonnica w ciąży z covidem…” .
     może ty byś się wybrał na onkologiczny, kardiologiczny, itp to może przestaniesz „pir…ć” o
     umierających „na covid” a właściwie z covidem na inne schorzenia bo to jest promil w porównaniu do ilości prawdziwych tragedii…

 2. idę o zakład że za 2 tygodnie zamkna, bo znaczny wzrost zakażeń będzie, pewnie o jakieś15 osób dziennie na całę lubelskei, ale to już będzie powód, im chodzi o dobro, ale nie wasz ebo was mają głęboko w zaciemnionym miejscu, chodzi o dobro ich własne, oni nie odczuwają pandemii, pensje płacone 100%, i mogą mówić o konieczności zamykania biznesów żeby się nie zarazić, no co wy ludzie nie potraficie bez pieniędzy rok wyżyć?? no co wy bałwany pisowskie w zimie śnieg jedzą więc smaczengo.

Z kraju

Sport