Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wielka majówka. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu z pracy, żeby mieć pięciodniowy wypoczynek

Majowy kalendarz jest w tym roku wyjątkowo łaskawy dla miłośników przedłużonych weekendów. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu z pracy, żeby mieć pięciodniowy wypoczynek. Jeśli weźmiemy trzy dni wolnego – wielka majówka może trwać dziewięć dni. Polacy chętnie korzystają z tej opcji. Rezerwacji na majowy weekend jest o 61% więcej niż w zeszłym roku, a do opłacenia wyjazdu chętnie wykorzystujemy bon turystyczny – wynika z analizy przeprowadzonej przez platformy Noclegi.pl i Nocowanie.pl.

Ciepłe dni i więcej słońca – Polacy najwyraźniej poczuli wiosnę, bo ruszyli z planami na majówkę. Intensywnie wyszukują i rezerwują miejsca noclegowe na końcówkę kwietnia i pierwsze dni maja. Rezerwacje z ostatnich dwóch tygodni to ponad 1/3 wszystkich dokonanych na długi weekend majowy.

Rodzima branża ma też powody do optymizmu, ponieważ ogólna liczba rezerwacji jest w tej chwili o 61% wyższa niż w ubiegłym roku o tej samej porze. Najczęściej wyszukiwane kierunki na majówkę to Karpacz, Zakopane, Szklarska Poręba, Kudowa-Zdrój i Szczawnica. Wysoko na liście są też trzy najbardziej popularne nadmorskie destynacje: Gdańsk, Sopot i Kołobrzeg. Planujemy też wyjazdy typu city break do Krakowa i Warszawy.

Co z kosztami? Jest nieco drożej niż w zeszłym roku. Średnia cena za osobę za noc wynosi 98 złotych, a więc o 15,5% więcej niż w zeszłym roku. Za nocleg dla jednej osoby w Karpaczu zapłacić trzeba średnio 111 złotych, a Warszawie 118 złotych. Nieco drożej jest w Gdańsku – średnio 123 złote i w Sopocie 125. Połowę tego, co w Trójmieście zapłacimy w Łebie czy Ustroniu, średnio 61 złotych na osobę za noc.

Do pokrycia kosztów wyjazdu wciąż można wykorzystać bon turystyczny. Zostało jeszcze kilka dni na jego pobranie.

– Warto pamiętać, że chociaż termin pobrania bonu upływa 31 marca, to wyjazd z jego wykorzystaniem nie musi się odbyć już teraz. Bonem można opłacić zaliczkę na zaplanowany późniejszy wypoczynek, na majówkę czy na wakacje – przypomina Tomasz Zaniewski, wiceprezes spółek Nocowanie.pl i Noclegi.pl i dodaje, że możliwości wyboru dogodnego miejsca nie brakuje, bo wciąż wiele obiektów umożliwia dokonanie rezerwacji z wykorzystaniem bonu. – W platformie Noclegi.pl mamy blisko 4 tysiące takich ofert. Są to zarówno małe pensjonaty, czterogwiazdkowe hotele, jak i popularne ostatnio apartamenty – podpowiada Zaniewski.

Rezerwujący wciąż chętnie korzystają z bonu – transakcje z jego wykorzystaniem stanowią 36% wszystkich rezerwacji na majowy weekend.

(fot. lublin112.pl\źródło informacji: Nocowanie.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju