Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Większość samorządów zrezygnowała z organizacji miejskiego sylwestra. Jest jednak kilka wyjątków

Jeszcze kilka lat temu na miejskich imprezach sylwestrowych w naszym regionie bawiło się nawet po kilkanaście tysięcy osób. W tym roku wydarzenia zaplanowano w zaledwie w kilku miejscach. Do tego będą one niezwykle skromne.

Praktycznie wszystkie samorządy zmagają się w ostatnim czasie z kryzysem ekonomicznym i związanym z tym m.in. wzrostem cen usług czy też ogromnymi kosztami energii elektrycznej. Do tego dochodzi jednocześnie zmniejszenie dochodów własnych spowodowane zmianami podatkowymi. To sprawia, że gdzie tylko jest możliwość szukane są oszczędności. Z tego też powodu wiele miast podjęło decyzję o zrezygnowaniu z organizacji miejskiego sylwestra.

Tego typu wydarzenia odbywać się będą w zaledwie kilku miejscach w regionie. Mowa tu o m.in. Puławach, Łukowie, Kazimierzu Dolnym, Zamościu czy Szczebrzeszynie. Najczęściej jednak zostały one znacznie okrojone względem lat ubiegłych. W Puławach powitanie Nowego Roku rozpocznie się na Placu Chopina o godz. 23:00. Miasto postawiło na lokalnych artystów. Zespół Coverband wykona największe taneczne szlagiery lat 70 i 80, a Jadwiga Malinowska i Mateusz Kowalczyk zaprezentują współczesne hity z pierwszych miejsc najpopularniejszych list przebojów. Całość potrwa do godziny 1:00.

W Zamościu o północy zgromadzonym na Rynku Wielkim mieszkańcom życzenia złoży prezydent Zamościa, następnie pojawi się grupa Forge Of Fire z wyjątkowym pokazem ogniowo-akrobatycznym. W programie jest m.in. taniec na szarfie, taniec z wachlarzami, połykanie ognia, plucie ogniem, czy przypalanie się. W Szczebrzeszynie powitanie Nowego Roku odbędzie się na Rynku Miejskim. Od godz. 23:00 będzie grał zespół New York Dance. O północy zaplanowano wspólne życzenia, a następnie kolejną godzinę w muzycznym klimacie.

W przypadku Kazimierza Dolnego burmistrz Artur Pomianowski nie ukrywał, że z uwagi na bardzo napięty budżet i trudną sytuację finansową długo zastanawiano się, czy uda się znaleźć środki na organizację imprezy. Przyznał jednak, iż decyzja zapadła po głosach mieszkańców i turystów, którym bardzo się podobała pierwsza zabawa sylwestrowa na rynku, jaką zorganizowano w ubiegłym roku. Tutaj zabawa rozpocznie się o godzinie 21:00 i potrwa cztery godziny. Wieczór umili występ BUM BUM ORKESTAR, zabawę rozkręci DJ Kozak, a wizualnych wrażeń dostarczy mapping. Przewidziano również konkursy!

Miejska impreza sylwestrowa w Łukowie rozpocznie się o godz. 23:00 w samym centrum miasta, na Placu Solidarności i Wolności. O muzyczną oprawę zadba Mr Event, czyli Rafał „Siera” Sierociuk.

(fot. CK/archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

22 komentarze

 1. Niczyje komentarze i tak nie dorównają Twoim Franiu. Przodujesz w beznadziejnych komentarzach 😛
  I mamy nadzieję, że w 2023 roku nie będą one gorsze niż w tym mijającym.

 2. Samorządy muszą ciąć koszty bo tvp już nie wie ile wcisnąć starym sylwestrowym wyjadaczom. Podzieliliby to na miasta wojewódzkie to wszyscy mieliby fajną zabawę.

  • Alina ze młyna (inaczej: młynarzówna)

   Słyszałam, że w TVP (na wszystkich kanałach), zamiast transmisji z bali sylwestrowych i innych imprez noworocznych, będą transmitować mszę z Sanktuarium na Jasnej Górze

 3. Bardzo dobrze dość wyrzucania bezsensownie pieniędzy podatników. Jak posiedzicie raz czy dwa razy w domu to sie nic nie stanie.

 4. Nie stać was biedaki na sylwestra to do budy!

Wiadomości z info112