690 680 960

Większość dróg wojewódzkich pokrywa warstwa zajeżdżonego śniegu. W ruch poszedł pług wirnikowy

Mimo licznych problemów, jakie zgłaszają kierowcy poruszający się drogami wojewódzkimi na terenie Lubelszczyzny, dyżurni zimowego utrzymania zapewniają, iż wszystkie te trasy są przejezdne. W wielu miejscach, szczególnie na wzniesieniach, ruch może być znacznie spowolniony, gdyż pojazdy ciężarowe mają problem z wjazdem pod górę. Zwłaszcza, że na większości dróg występuje zajeżdżona cienka warstwa śniegu.

Na drogach wojewódzkich pracuje w tej chwili 46 solarek i 17 piaskarek. Do tego 9 pługów lemieszowych, które odśnieżają trasy w rejonie Włodawy, Parczewa, Ostrowa Lubelskiego, Krzczonowa, Hrubieszowa i Chełma. Wyjechał także pług wirnikowy, obecnie przemierza on drogi w okolicach Włodawy.

Najlepsza sytuacja występuje w na drogach wyjazdowych z Chełma do Białopola, Cycowa, Krasnegostawu, Sawina, Siennicy Różanej oraz na odcinku drogi wojewódzkiej nr 822 z Lublina do Portu Lotniczego w Świdniku, drogi wojewódzkiej nr 839 od Rejowca do Cycowa, drogi wojewódzkiej nr 835 od Dominowa do Huty Turobińskiej oraz na wyjeździe Lublina w kierunku Lubartowa. W tych miejscach nawierzchnia jest czarna, jednak lokalnie występuje błoto pośniegowe.

Na południu Lubelszczyzny, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 od Huty Turobińskiej do granicy województwa, na drodze wojewódzkiej nr 849 od Woli Obszańskiej do Zamościa, drodze wojewódzkiej nr 858 od miejscowości Banachy do Panasówki, na drodze wojewódzkiej nr 853 od Majdanu Nowego do Tomaszowa Lubelskiego oraz na drodze wojewódzkiej nr 877 w miejscowości Naklik występuje zajeżdżony śnieg z jezdnią czarną w koleinach.

Zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe kierowcy spotkają na drogach wojewódzkich w okolicach Cycowa, Chełma, Dołhobyczowa, Hrubieszowa, Józefówki, Krasnegostawu, Łaszczowa, Werbkowic i Wojsławic oraz Fajsławic, Kamionki, Ludwina, Łęcznej, Milejowa, Niemiec, Ostrowa Lubelskiego, Rybczewic Drugich, Starego Uścimowa, Tarła i Trawnik.

Obecnie opady śniegu występują w okolicach Lublina, Janowa Podlaskiego, Łukowa, Chełma, Krzczonowa, Bełżyc, Ostrowa Lubelskiego, Parczewa, Annopola, Puław i Włodawy. W rejonie Hrubieszowa oraz miejscowości Tyszowce pada śnieg z deszczem. Natomiast na południu Lubelszczyzny, w powiatach biłgorajskim i zamojskim zanotowano opady deszczu.

(fot. ZDW/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Sami już nie wiedzą co piszą

  2. Za PIS jest dobrobyt nawet śniegu dużo za peło były tylko mrozy

  3. Jak ma deszcz spaść to lepiej, żeby na drodze był śnieg niż czarny asfalt 😉

  4. Droga wojewódzka 841 jest całkowitym dramatem. Nie mam pojęcia kto jest odpowiedzialny, ale kary powinni im sypać drakońskie…. Ryzykują życie ludzkie aby oszczędzić …..

  5. ponownie na drogi ruszył ZIŁ-157 z 1956 bo ta maszyna zdjełana w ZSSR niczego się nie boi ^^

  6. W grudniu zima zaskoczyła baranów

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas