Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Widziałeś potrącenie na ul. Koncertowej? Zgłoś się na policję

Policjanci z Lublina poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 27 lutego w Lublinie na ulicy Koncertowej. Kierujący busem podczas cofania potrącił starszego mężczyznę. Następnie uciekł. Mężczyzna został ustalony przez policjantów i usłyszał zarzuty. Osoby, które były świadkami zdarzenia, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Lublinie.

Policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 27 lutego 2024 roku około godziny 13.20 na ulicy Koncertowej.

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynikało, że kierujący busem podczas wykonywania manewru cofania potrącił przechodzącego za pojazdem starszego mężczyznę. Sprawca, po zdarzeniu wysiadł z pojazdu, by sprawdzić, co się stało. Następnie wsiadł do Forda i odjechał. 84-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

– Pracujący nad sprawą policjanci na podstawie wykonanych ustaleń wpadli na trop sprawcy. 28-latek został zatrzymany już kolejnego dnia. Trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. 28-latek na wniosek policjantów i prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jeżeli ktoś były świadkami zdarzenia, proszony jest o zgłaszanie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, pokój numer 81 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 811 58 75, ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

PRZECZYTAJ

Groźny wypadek w Lublinie. Potrącił busem 84-latka i uciekł, trafił do tymczasowego aresztu (zdjęcia)

14 komentarzy

 1. Od kiedy to stosuje się areszt dla sprawców wypadków drogowych? Wsadzić do więzienia za kierowanie rowerem po pijaku to ja rozumiem, ale za rozjechanie człowieka, to przesada.

 2. Warto by tutaj dodać, że to rozjechanie miało miejsce na chodniku.

  • Odi Profanum Vulgus

   Redakcja postanowiła pominąć ten fakt dyplomatycznym milczeniem, zupełnie tak, jakby w ogóle było to tutaj bez znaczenia albo tak, jakby jeżdżenie dostawczakiem było dozwolone wszędzie.

 3. Dojechać wyborcę poszustów zanim neuman go wyciągnie.

 4. Andrzej ułaskawi , zostanie Politycznym PIS

 5. Mózg staje normalnie jak to przeczytałem . Zamkneli na dołek uczciwego człowieka i to aż na 3 miesiące bo trącił starego ramola co sam wlazł pod auto . A czy kierowca z tyłu widzi kto tam łazi. Wyszedł przecież , poszedł do niego , zobaczył ze żyje to pojechał . Moze to kurier był . Robota pilna. Mózg staje co to się teraz dzieje.

  • Zapewne trudno ci się żyje, będąc od urodzenia kretynem…

   • on ma mózg zramolały i cały czas śmieje się do sera ale jego otoczenie cierpi i musi go tolerować

  • Odi Profanum Vulgus

   Jak następnym razem jakiś dzban w dostawczaku postanowi sobie pojeździć po chodniku, to mam nadzieję, że potrącając kogoś trafi właśnie na Ciebie.

   Zobaczymy jak wtedy będziesz wobec niego wyrozumiały i pobłażliwy.

   A starym ramolem sam będziesz. O ile dożyjesz.

 6. Jeżeli wiedzą jak to się stało to po co szukają świadków?

 7. nie uciekł tylko odjechał bo nawet nie wiedział że potrącił

 8. Prosimy świadków o zgłoszenie się na policję. W nagrodę dostaną wniosek do sądu za nieudzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Dodaj komentarz