Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pobił 70-latka i uszkodził drzwi wejściowe. Trafił pod policyjny dozór

Policjanci z Chełma zatrzymali 24-latka, który odpowie przed sądem za pobicie 70-letniego mężczyzny. Podejrzany uszkodził też drzwi wejściowe do budynku, w którym pokrzywdzony schronił się przed atakiem. Senior trafił do szpitala. 24-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem na osiedlu Działki w Chełmie. Przebywający na zewnątrz budynku przy drzwiach garażowych 70-latek został znienacka zaatakowany i pobity przez nieznanego mu mężczyznę.

– Pokrzywdzony przed dalszym atakiem schronił się w budynku, w którym napastnik, chcąc dostać się do środka, uszkodził drzwi wejściowe. Seniorowi została udzielona pomoc medyczna w szpitalu. Policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali sprawcę, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Zatrzymany 24-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz mienia, za co zgodnie z przepisami kodeksu karnego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Został też doprowadzony do prokuratury, która przychyliła się do wniosku policjantów i zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktowania się z nim – dodaje komisarz Ewa Czyż.

PRZECZYTAJ

Widziałeś potrącenie na ul. Koncertowej? Zgłoś się na policję

8 komentarzy

  1. jakiej nacji agresory,czyżby tej najlepszej

  2. ale odwazny 70latka pobil trzeba bylo znalesc w swoim wieku frajerze a nie slabszego bic ,zebys we wiezniu ciagnal druta

  3. Rządy peło patologia czuje się bezkarna.

  4. Aby tylko nie POzbawili go praw bo to jeden głos mniej na poszustów.

  5. I teraz zbierze się grupka emerytów i chlopaczynie naje…..e jakwyjdzie z pierdla ,

  6. Od takich to i AI inteligentniejsza…

Dodaj komentarz