Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźny wypadek w Lublinie. Potrącił busem 84-latka i uciekł, trafił do tymczasowego aresztu (zdjęcia)

W ubiegłą środę na Czechowie w Lublinie doszło do wypadku z udziałem pieszego. Kierujący busem cofając potrącił 84-latka, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Senior z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pojazd, którym poruszał się sprawca, był niesprawny.

Do wypadku doszło w minioną środę w pobliżu skrzyżowania ulicy Koncertowej z ul. Legendy w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez busa.

– Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynikało, iż kierujący busem podczas wykonywania manewru cofania potrącił przechodzącego za pojazdem starszego mężczyznę. Sprawca, po zdarzeniu wysiadł z pojazdu, by sprawdzić, co się stało. Następnie wsiadł do forda i odjechał. 84-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci dokładnie zbadali miejsce wypadku. Na podstawie wykonanych ustaleń wpadli na trop sprawcy. 28-latek został zatrzymany już kolejnego dnia.

– Jak się okazało, pojazd, którym jechał był kompletnie niesprawny. Mieszkaniec powiatu lubelskiego trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. 28-latek na wniosek policjantów i prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 6 lat więzienia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Zdjęcia: nadesłane, Policja Lublin

PRZECZYTAJ

Miał prawo jazdy od 5 dni. W niedzielę dachował hondą (zdjęcia)

11 komentarzy

 1. Jak te stare złomy przechodzą badania techniczne?

  • Domagamy się sprawdzenia ,,diagnosty” wsiórskiego i wsadzenia go do pudła bo chcą podwyżek za badania a mają krocie z łapówek.

 2. Wiadomo z jakiego kraju pochodzi mieszkaniec powiatu lubelskiego? Czy to też tajemnica? Czemu nie ma tych informacji podawanych. Skoro jest wiek, płeć to dlaczego nie narodowość?

  • Skoro nie ma, to oznacza, że jest to obywatel RP. Ile razy można o tym pisać w kółko w komentarzach?

   • Taki obywatel, jak ten Mykola ze Szczecina, ktory 30 osob rozjechal, a obywatelstwo mial od 2023 roku?

    • 33-letni Polak, mieszkaniec Szczecina. Po co pisać zmyślone informacje? Nieprawdziwe są informacje pojawiające się w mediach społecznościowych o tym, że sprawcą jest Ukrainiec. Po co kłamać?

     • Tak sie jakos dziwnie sklada, ze informacje z mediow spolecznosciowych po pewnym czasie okazuja sie jednak prawdziwe. Komuna wraca, ludzie znowu ucza sie czytac miedzy wierszami. „Nie wierze w informacje niezdementowane”, jak to mawial niejaki ks. Gorczakow.

      • Tak się składa, że są w sieci osoby, którym zależy na dezinformacji i właśnie piszą kłamliwe opinie i informacje, aby wzbudzać celową niechęć do osób innej narodowości. Także kłamanie nie udaje się, bo fakty są inne.

 3. „kompletnie niesprawny” ciekawe stwierdzenie.
  Czyli gościu pewnie go pchał lub też nie bo łożyska też były niesprawne i opony też były niesprawne

 4. Ssyn bany wsiórski, do pudła na 12 latek

Dodaj komentarz

Z kraju