Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjant po służbie był czujny. Zatrzymał pijanego 20-latka kierującego peugeotem

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień i doprowadzenie do kolizji odpowie 20-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego poza służbą policjanta z wydziału ruchu drogowego.

Wczoraj wieczorem policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie jechał prywatnym samochodem ulicą Głęboką w Lublinie. W pewnym momencie zauważył podejrzanie jadącego peugeota. Mundurowy ruszył za nim, aby go zatrzymać.

– Kierujący nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy i omal nie doprowadził do czołowego zderzenia. Funkcjonariusz widząc niebezpieczną jazdę zawrócił za podejrzanym kierowcą. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą auta, co chwilę zjeżdżał na krawężnik i do osi jezdni. Stwarzał zagrożenie. Dodatkowo na ulicy Pana Tadeusza uszkodził zaparkowane auta. Mężczyzna gdy tylko wysiadł z auta, by sprawdzić uszkodzenia został zatrzymany – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na miejsce wezwano patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 20-latek w organizmie miał ponad promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu teraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Tego samego dnia rano funkcjonariusz będąc w służbie zatrzymał poszukiwanego listem gończym 38-latka.

8 komentarzy

 1. Dobrze zrobił.

 2. Medal mu dać z kartofla 😅

 3. Ja kiedyś też zatrzymałem na gorącym i mi się odechciało.a za brak stawiennictwa dostałem więcej niż ten pijak.Amen.

  • Nie wstawiłeś się, ale wiesz ile dostał.
   To tak jak z tymi pieszymi, których potrącający nie widzi, ale jednocześnie twierdzi, że widział u nich słuchawki w uszach. Mimo, że były pod kapturem.

 4. No i fajnie

 5. ORMO CZUWA. Oni Również Mogą Obić. MO Mogą Obić, ZOMO-Zwłaszcza Oni Mogą Obić.

  • Rudy z Kalinowszczyzny

   I prawidłowo, niedługo też będę policjantem i będę dojeżdzał takich sebixów jak ty, hehe.

Dodaj komentarz