Wiatr zrywał dachy, grad niszczył uprawy. Kolejne groźne zjawiska pogodowe w naszym regionie (zdjęcia)

Dzisiaj w wielu miejscach naszego regionu spadł grad. Niekiedy był on tak duży, że niszczył uprawy na polach i w sadach. Z kolei wczoraj wieczorem koło Zamościa przeszła wichura, która zrywała dachy.

W czwartkowy wieczór nad powiatem zamojskim przeszła nawałnica, która wywołała sporo szkód. Silny porywisty wiatr pojawił się około godziny 22 w rejonie miejscowości Horyszów w gminie Miączyn oraz Grabowiec Góra i Skomorochy Duże w gminie Grabowiec. Żywioł łamał i przewracał drzewa, zrywał linie energetyczne oraz zrywał dachy z budynków.

Przez blisko pięć godzin ze skutkami wichury walczyło 31 strażaków oraz pogotowie energetyczne. Łącznie uszkodzonych zostało 16 budynków z czego 8 to domy mieszkalne. W wielu przypadkach zerwane zostały całe dachy których elementy niszczyły kolejne budynki i zrywały linie energetyczne. Jeden z zerwanych dachów spadł na drogę krajową nr 74 Zamość – Hrubieszów blokując całkowicie przejazd.

Z kolei dzisiejsza burza przyniosła ze sobą w wielu miejscach opady gradu. W większości były to zjawiska miejscowe i trwały po kilka minut. Nie brakowało jednak sytuacji, kiedy to mające po kilka centymetrów średnicy lodowe kule niszczyły uprawy rolne oraz dokonywały sporych spustoszeń w sadach. Tak było m.in. w okolicach miejscowości Wólka Tarnowska w gminie Wierzbica w powiecie chełmskim. Na szczęście nie ma informacji, aby w tych zdarzeniach ktokolwiek ucierpiał.

(fot. nadesłane – Jakub)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Co to się dzieje, kiedyś tego nie było a teraz nie ma tygodnia żeby nie było wichury itp. Teraz najbezpieczniejsze pora roku to zima chyba.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online