690 680 960

Wiatr zrywał dachy, grad niszczył uprawy. Kolejne groźne zjawiska pogodowe w naszym regionie (zdjęcia)

Dzisiaj w wielu miejscach naszego regionu spadł grad. Niekiedy był on tak duży, że niszczył uprawy na polach i w sadach. Z kolei wczoraj wieczorem koło Zamościa przeszła wichura, która zrywała dachy.

W czwartkowy wieczór nad powiatem zamojskim przeszła nawałnica, która wywołała sporo szkód. Silny porywisty wiatr pojawił się około godziny 22 w rejonie miejscowości Horyszów w gminie Miączyn oraz Grabowiec Góra i Skomorochy Duże w gminie Grabowiec. Żywioł łamał i przewracał drzewa, zrywał linie energetyczne oraz zrywał dachy z budynków.

Przez blisko pięć godzin ze skutkami wichury walczyło 31 strażaków oraz pogotowie energetyczne. Łącznie uszkodzonych zostało 16 budynków z czego 8 to domy mieszkalne. W wielu przypadkach zerwane zostały całe dachy których elementy niszczyły kolejne budynki i zrywały linie energetyczne. Jeden z zerwanych dachów spadł na drogę krajową nr 74 Zamość – Hrubieszów blokując całkowicie przejazd.

Z kolei dzisiejsza burza przyniosła ze sobą w wielu miejscach opady gradu. W większości były to zjawiska miejscowe i trwały po kilka minut. Nie brakowało jednak sytuacji, kiedy to mające po kilka centymetrów średnicy lodowe kule niszczyły uprawy rolne oraz dokonywały sporych spustoszeń w sadach. Tak było m.in. w okolicach miejscowości Wólka Tarnowska w gminie Wierzbica w powiecie chełmskim. Na szczęście nie ma informacji, aby w tych zdarzeniach ktokolwiek ucierpiał.

(fot. nadesłane – Jakub)

3 komentarze

  1. Co to się dzieje, kiedyś tego nie było a teraz nie ma tygodnia żeby nie było wichury itp. Teraz najbezpieczniejsze pora roku to zima chyba.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…