Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Weekend pełen imprez i ciekawych wydarzeń. Jak zawsze mamy dla Was zestawienie tego, co się będzie działo

Rozpoczynający się właśnie weekend znów będzie przebiegał pod znakiem licznych imprez. Oznacza to, że każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie. Tylko u nas znajdziecie szereg zapowiedzi ciekawych wydarzeń. Nawiązaliśmy już współpracę z kilkudziesięcioma gminami z naszego regionu, dzięki czemu prezentujemy tak dużo atrakcji, jakie warto odwiedzić. W szczególności zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal W Krainie Pierogów w Bychawie, Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym, nad którym to lublin112.pl ma patronat.

SOBOTA

Lublin Predator Cup już w ten weekend
Setka wędkarzy weźmie udział w rozpoczynających się w sobotnie południe zawodach spinningowych Lublin Predator Cup. Rywalizacja będzie trwała 24 godziny. Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody. Więcej TUTAJ.

Piknik Funcesco w Lublinie. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji
W sobotę, 8 czerwca, przy ul. Nałęczowskiej 73 w Lublinie odbędzie się Piknik Funcesco. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Unikalny Zlot Bolkomaniaków
W najbliższy weekend do Lublina powróci Unikalny Zlot Bolkomaniaków powraca do Lublina. To jedyna taka akcja w regionie, która skupia entuzjastów ceramiki z Bolesławca. Więcej TUTAJ.

Truskawkowy Rajd Rowerowy
Impreza odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 r. Uczestnicy imprezy będą mieli do przejechania około 30 km. Trasa będzie wiodła drogami asfaltowymi, polnymi i leśnymi, często wśród plantacji truskawek, z których słynie Gmina Puławy. Więcej TUTAJ.

XII Nałęczowskie spotkania z Poezją
Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca o godzinie 14:00 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Podczas niego artyści zaprezentują swoje utwory w towarzystwie wystawy malarstwa Zofii Prokopowicz. O oprawę muzyczną zadba Magdalena Mańkowska. Więcej TUTAJ.

Festyn z okazji Dnia Dziecka
W sobotę, 8 czerwca, wójt gminy Głusk oraz Biblioteka i Centrum Kultury zapraszają na Festyn z okazji dnia dziecka. Wydarzenie odbędzie się na placu przed budynku urzędu gminy Głusk w Dominowie w godzinach od 14:00 do 19:00. Więcej TUTAJ.

X Jubileuszowy Zlot Motocyklowy w Żmudzi
Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, odbędzie się X Jubileuszowy Zlot Motocyklowy w Żmudzi. Warto odwiedzić to wydarzenie, które skierowane jest nie tylko do motocyklistów. Więcej TUTAJ.

Zlot motocyklowy „Moto Forszmak Party”
W weekend w Krasnymstawie odbędzie się XV Zlot motocyklowy „Moto Forszmak Party 2024”. W programie m.in. Rajd motocykli zabytkowych i współczesnych na trasie 60 kilometrów. Przedstawiamy program wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
W sobotę, 8 czerwca, w Lublinie odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Na Placu Teatralnym powstanie Bezpieczne Miasteczko PCK. Więcej TUTAJ.

Piknik ekologiczny z okazji Dnia Dziecka
W sobotę, 8 czerwca, na osiedlu Borek w Turce odbędzie się piknik ekologiczny z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie organizuje Gmina Wólka. Więcej TUTAJ.

Widowisko „Noc Świętojańska”
W sobotę, 8 czerwca, w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie odbędzie się koncert „Noc Świętojańska” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Więcej TUTAJ.

Żelazny Traithlon w Okunince
W sobotę, 8 czerwca, nad Jeziorem Białym w Okunince odbędzie się Żelazny Traithlon. Na zawodników czeka pływanie na dystansie 750 m, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km do przebiegnięcia. Więcej TUTAJ.

Koncert muzyki klasycznej na obój i gitarę „Z klasyką przez Polskę”
W sobotę, 8 czerwca, w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbędzie się koncert muzyki klasycznej na obój i gitarę. Początek wydarzenia o godzinie 17:00. Więcej TUTAJ.

Europejski Piknik Rowerowy
W sobotę, 8 czerwca, odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Pikniku Rowerowego. Miejsce wydarzenia to Dom Nasutów. Wcześniej cykliści wyruszą z Lublina. Więcej TUTAJ.

Otwarty Puchar Świata w Karate Tradycyjnym
W sobotę, 8 czerwca, w hali sportowo-widowiskowej w Puławach rozpocznie się Otwarty Puchar Świata w Karate Tradycyjnym . Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia. Potrwa ono do niedzieli. Więcej TUTAJ.

Eko Piknik nad Zalewem Zemborzyckim
W sobotę, 8 czerwca, MOSiR „Bystrzyca” organizuje nad Zalewem Zemborzyckim Eko Piknik. Więcej TUTAJ.

Coroczny piknik Akademii AZS UMCS Lublin
W sobotę, 8 czerwca, odbędzie się coroczny piknik Akademii AZS UMCS Lublin. Miejscem wydarzenia, skierowanego do wszystkich zawodników klubu oraz ich rodzin, jest Ogród Botaniczny UMCS. Tego dnia wszyscy spotkają się, by wspólnie bawić się i świętować. Więcej TUTAJ.

Piknik Rodzinny w Urszulinie
W sobotę, 8 czerwca, w parku rekreacyjnym w Urszulinie odbędzie się Piknik Rodzinny. Wydarzenie organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie. Więcej TUTAJ.

Piesza pielgrzymka z Dynisk do Uhnowa „O Pokój Panie Nasz Błagamy Cię”
W sobotę, 8 czerwca, Gmina Ulhówek, ks. Wiesław Mokrzycki oraz Bełzka Rada Miejska serdecznie zapraszają na XVIII Pieszą pielgrzymkę z Dynisk do Uhnowa na Ukrainie. Wszystko pod hasłem „O Pokój Panie Nasz Błagamy Cię”. Szczegóły na plakacie. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Ogólnopolski Festiwal W Krainie Pierogów. Gwiazdami imprezy będą: After Party, Daj to głośniej i Sławomir
Po pięciu latach przerwy w Bychawie znów odbędzie się Festiwal W Krainie Pierogów. Jest to już 21. edycja tego, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
W niedzielę Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień organizuje kolejne wydarzenie, w którym główną rolę grają produkty lokalne. Tym razem producenci rozstawią swoje stoiska na rynku w Kazimierzu Dolnym. Warto odwiedzić to miejsce. Więcej TUTAJ.

Festyn „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”
W niedzielę, 9 czerwca, na Placu Litewskim w Lublinie odbędzie się kolejna edycja Festynu „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”. Jak co roku będzie moc atrakcji dla każdego. Więcej TUTAJ.

Strażacki Dzień Dziecka
W niedzielę, 9 czerwca, w remizie OSP Niemce odbędzie się Strażacki Dzień Dziecka. Na uczestników czekać ma szereg atrakcji. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Unikalny Zlot Bolkomaniaków
W najbliższy weekend do Lublina powróci Unikalny Zlot Bolkomaniaków powraca do Lublina. To jedyna taka akcja w regionie, która skupia entuzjastów ceramiki z Bolesławca. Więcej TUTAJ.

Jarmark Kultury w Kurowie
W niedzielę, 9 czerwca, Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie i Lubelski Uniwersytet Ludowy organizują IV edycję Jarmarku Kultury. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka
W niedzielę, 9 czerwca, na placu przy Domu Seniora w Kłodzie w gminie Kurów odbędzie się Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem wydarzenia jest Koło Gospodyń Wiejskich w Kłodzie „Cudawianki”. Więcej TUTAJ.

Rodzinny piknik strzelecki w Kobylanach
W niedzielę, 9 czerwca, na strzelnicy sportowej Fort Kobylany odbędzie się VI Rodzinny piknik strzelecki. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Zlot motocyklowy „Moto Forszmak Party”
W weekend w Krasnymstawie odbędzie się XV Zlot motocyklowy „Moto Forszmak Party 2024”. W programie m.in. Rajd motocykli zabytkowych i współczesnych na trasie 60 kilometrów. Przedstawiamy program wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Festyn rodzinny „Łączy nas miłość i rodzina”
W niedzielę, 9 czerwca, na placu przy plebanii w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Festyn rodzinny pod hasłem „Łączy nas miłość i rodzina”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00. Więcej TUTAJ.

Tradycyjne sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej
Tradycyjne sianokosy odbędą się w najbliższą niedzielę w lubelskim skansenie. Podziwiać będzie można, jakich narzędzi używali sto lat temu rolnicy. Więcej TUTAJ.

Koncert „Lublin-Lublinowi”
w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie odbędą się koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Wydarzenie z cyklu „Lublin-Lublinowi” rozpocznie się o godz. 18:00. Więcej TUTAJ.

Mundurowy Dzień Dziecka
W niedzielę, 9 czerwca, na terenach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Mundurowy Dzień Dziecka. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 17:00. Więcej TUTAJ.

Spotkanie Klasycznej Motoryzacji
W niedzielę, 9 czerwca, na placu targowiska miejskiego w Puławach przy ul. Dęblińskiej 22 odbędzie się kolejna edycja Spotkania Klasycznej Motoryzacji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 15:00. Więcej TUTAJ.

Otwarty Puchar Świata w Karate Tradycyjnym
W sobotę, 8 czerwca, w hali sportowo-widowiskowej w Puławach rozpocznie się Otwarty Puchar Świata w Karate Tradycyjnym . Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia. Potrwa ono do niedzieli. Więcej TUTAJ.

Festyn rodzinny z MOSiR Lublin nad Zalewem Zemborzyckim
W niedzielę, 11 czerwca, na teren eventowym przy ośrodku Słoneczny Wrotków, odbędzie się Festyn rodzinny z MOSiR Lublin. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00. Więcej TUTAJ.

Charytatywny Spływ Kajakowy „Razem dla Marcina”
W niedzielę, 9 czerwca, grupa sportowa Morsujący Firlej wspólnie z wypożyczalnią kajaków Szumiące Wierzby zapraszają na charytatywny spływ kajakowy. Organizatorzy w tym roku postanowili wesprzeć Marcina Cybula z Woli Skromowskiej, który choruje na stwardnienie rozsiane. Więcej TUTAJ.

Koncert Jubileuszowy z okazji XX-lecia Ogniska Muzycznego
W niedzielę, 9 czerwca, na Scenie Parkowej w Rykach odbędzie się Koncert Jubileuszowy z okazji XX-lecia Ogniska Muzycznego. Podczas wydarzenia wystąpią artyści z Ogniska. Będzie też koncert zespołu Crank Fly. Więcej TUTAJ.

5 komentarzy

  1. Można a nawet trzeba

    Czy na zlot bolkomaniaków można przyjść w pomarańczowych okularach i koszulce konstytucJA?

  2. Hasło rower i jestem gotowy, z piskiem opon ruszam. Jestem mistrzem komentarzy i jazdy rowerem.

  3. Liczył ktoś ślad węglowy chociaż jednej takiej imprezy?

  4. W Kocku w sobotę o 19 Imperium, a o 20,15 Vox.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport