Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Powraca Ogólnopolski Festiwal W Krainie Pierogów. Gwiazdami imprezy będą: After Party, Daj to głośniej i Sławomir

Po pięciu latach przerwy w Bychawie znów odbędzie się Festiwal W Krainie Pierogów. Jest to już 21. edycja tego, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wydarzenia.

W najbliższą niedzielę w Bychawie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal W Krainie Pierogów. Jest to kontynuacja organizowanego od 2000 roku wydarzenia, które zastąpiło Dni Bychawy. Był to wówczas niezwykle nowatorski pomysł na organizację dni miasta. Jednak z roku na rok impreza stawała się coraz popularniejsza, nie tylko wśród mieszkańców miasta czy też gminy, lecz ściągała wiele osób z całego regionu.

Po kilku latach przerwy Festiwal powraca. Jak wskazują organizatorzy, impreza dedykowana jest całym rodzinom, dzieciom, młodzieży oraz starszemu pokoleniu. Na uczestników czekać będą m.in. wesołe miasteczko, dmuchane zamki, liczne kiermasze, przeloty helikopterem, konkursy, pokazy oraz występy lokalnych zespołów i znanych artystów. Jednak królować będą oczywiście pierogi. A tych, zgodnie z tradycją, przygotowanych będzie kilkadziesiąt tysięcy sztuk. Nie zabraknie też Mistrzostw Świata w zjadaniu pierogów na czas.

Festiwal rozpocznie się o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim. Jako pierwsze na scenie zaprezentują się zespoły taneczne i wokalne działające przy Bychawskim Centrum Kultury. Następnie wystąpią zaproszeni goście, ruszą też konkursy na najlepsze pierogi i najładniejsze stoisko. O godz. 15:30 ruszy koncert zespołu After Party.

Dalej w programie przewidziano występy zespołów: Bychawskiego Klubu Seniora, Sołectw Song i Słowianki. Na godzinę 18:00 zaplanowano koncert grupy Daj to głośniej. Będą też koncerty zespołów: Zjazd Rodzinny, Męskiego Zespołu Wokalnego Podkowiaki oraz chóru Simul Cantare. O 21:00 rozpoczną się Mistrzostwa świata w zjadaniu pierogów, po nich zagra Sławomir. Na koniec podziwiać będzie można pokaz laserowy.

Tak jak w poprzednich edycjach, wstęp na imprezę jest płatny. Obowiązują bilety w cenie 20 złotych. Dzieci do lat 13 po okazaniu legitymacji w festynie mogą uczestniczyć bezpłatnie. Warto pamiętać, że na czas wydarzenia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Osoby, które przyjadą samochodami, mogą je pozostawiać tylko na wyznaczonych parkingach w mieście lub na płatnym parkingu na błoniach przed stadionem. Parkowanie na drodze dojazdowej do stadionu lub w miejscu do tego nie wyznaczonym spowoduje odholowanie auta.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym Ogólnopolskiego Festiwalu W Krainie Pierogów

Ruszyła internetowa sprzedaż biletów które można nabyć pod adresem: ebck.kupbilecik.pl

Powraca Ogólnopolski Festiwal W Krainie Pierogów. Gwiazdami imprezy będą: After Party, Daj to głośniej i Sławomir

29 komentarzy

 1. Helikopter🤣🤣🤣🤣 pewnie józio z cześkiem z gałezowa bedą latać jak krowy wydoją.

 2. Miasto chce jeść to niech płaci

 3. Szkoda, że usunęliście mój poprzedni komentarz. Przynajmniej poprawiliście artykuł. Niedobrze redakcjo, można inaczej przyznać się do błędu

  • Witaj. Z uwagi na jego formę uznaliśmy, iż treść jest skierowana do nas. Rzeczywiście, podczas publikacji materiału wystąpiły jakieś dziwne nieprawidłowości w treści. A dokładnie dostała się do niej część „brudnopisu”. Materiał został skorygowany i obecnie jest już właściwy.

   Dziękujemy i pozdrawiamy

 4. a to platne jest?

 5. Parking płatny,wejściówka 20zł,pierogi oczywiście nie za darmo.Już szykuję się na wyjazd ok.80km z całą rodziną żeby zjeść kilka pierogów.Zróbcie wejściówki po 100zł a na pewno będą tłumy.

 6. Z ciekawości… pójdzie ktoś na to?

 7. Mieszkam w Lublinie chętnie bym tam pojechał ale skoro mam płacić za wejście za parking to niestety nie pojadę dużo ludzi tak zrobi

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport