Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

We Włodawie uruchomiono jedną z nowych fontann. Na razie w ramach testów (wideo)

W czwartkowy wieczór mieszkańcy Włodawy mogli podziwiać co potrafi nowa fontanna, jaka powstała na rynku. Testowy pokaz wzbudził spore zainteresowanie.

Trwają prace związane z metamorfozą włodawskiego rynku. Ma to na celu odświeżenie, a jednocześnie nadanie nowej funkcjonalności temu miejscu. Na placu wokół Czworoboku ułożono nową nawierzchnię, powstał kameralny amfiteatr a także dwie fontanny: Trzech Kultur i tzw. Dry Plaza.

Pierwsza z nich znajduje się na najbardziej reprezentacyjnej, zachodniej stronie Rynku. Ma ona podkreślać wielokulturowość miasta. Wokół niej staną ławki, pojawią się też nowe zadrzewienia, które w przyszłości będzie można formować tak, by utworzyły coś na kształt zadaszenia nad alejkami dochodzącymi do fontanny. W tym miejscu również znajdzie się miejsce na restauracyjne czy kawiarniane ogródki.

Drugą z fontann umiejscowiono w części południowej placu. W miniony czwartek uruchomiono ją w ramach testów. Posiada ona 38 podświetlonych na różne kolory dysz. Woda opadając rozbija się o płytę, co spowoduje, że w powietrzu pojawia się przyjemna wilgoć, która latem dodatkowo schłodzi najbardziej nasłonecznioną południową stronę rynku.

(wideo – UM Włodawa)

14 komentarzy

  1. Kolorowe wodotryski chinskie, „Dry Plaza” i może jeszcze Avenue Manhattan…

    JPRD… ludzie, jak nisko upadliscie. Wszędzie sprzedawczyki, szabesgnoje i bezmózgowe lemingi.

  2. A pszestenek gdze

Z kraju