Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Warunki na drogach regionu. Najgorzej jest w okolicach Tomaszowa Lubelskiego

Wszystkie główne trasy w naszym regionie są przejezdne i nigdzie nie ma większych utrudnień spowodowanych warunkami zimowymi. Jednak im niższy standard drogi, tym gorszych warunków do jazdy należy się spodziewać.

Warunki do jazdy w województwie lubelskim są różne i zależą od kategorii drogi, jak też części regionu. O ile wszystkie drogi krajowe mają czarną nawierzchnię i na chwilę obecną nie ma żadnych sygnałów, aby w jakimkolwiek miejscu występowały utrudnienia w ruchu związane z warunkami atmosferycznymi, to gorzej jest na drogach wojewódzkich. W zdecydowanej części naszego regionu mają one czarną nawierzchnię, jednak lokalnie występuje błoto pośniegowe. Na terenie powiatu włodawskiego drogi są czarne, jednak należy się spodziewać, że na niektórych odcinkach będą bardzo śliskie.

Zajeżdżony śnieg z wyjeżdżonymi przez auta koleinami napotkają kierowcy na niektórych drogach koło Biłgoraja. Chodzi o trasy nr 835 od Huty Turobińskiej do granicy województwa, 858 Panasówka – Biłgoraj – granica województwa oraz 863 Tarnogród – granica województwa. Najgorsze warunki panują na drogach w powiecie tomaszowskim i hrubieszowskim.

Trudno szukać tam czarnej nawierzchni, w większości na jezdni znajduje się zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe. Tak jest na trasach nr 853 Tomaszów Lubelski – Józefów – Majdan Nowy, 849 Józefów – Wola Obszańska, 863 Tarnogród – Zamch, 850 Tomaszów Lubelski – Hrubieszów, 852 Józefówka – Witków, 844 Dołhobyczów – Hrubieszów – Białopole, 846 Teratyn – Kraśniczyn i 816 Dorohusk – Zosin.

Znacznie gorszych warunków należy spodziewać się na drogach o jeszcze niższej kategorii, czyli powiatowych i gminnych.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Najgorzej jak któryś dorwie się do czarnej nawierzchni, a na łuku lodówka. Rano na końcu kraśnickiej obwodnicy, przefrunął ciężarowym przez rów. Nawet drogi nie zablokował.

  2. Tomaszów Lub to przecież Ukraina

    • Ukraina? A lublin to co? To taka wioska pomiędzy Tomaszowem a Warszawą. PS. Tomaszów celowo bez lubelski, bo wstydzę się i nie zasługuje On na lubelski…

  3. tam dziki zwracają aby nie zarazić się ASF

  4. ktoś przecież ktoś musi za USD $100$ pracować?

  5. Taki mamy klimat 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo