690 680 960

Warunki do jazdy znacznie się pogorszą. Na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie

Znaczne pogorszenie warunków na drogach naszego regionu zapowiadają służby meteorologiczne. Związane jest to z prognozowanym spadkiem temperatury i kolejnymi opadami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie pogodowe dla naszego regionu. Związane jest ono z prognozowanym spadkiem temperatury, która ma wynosić od -8 st. C do -4 st. C. Przy gruncie będzie ona jeszcze niższa, gdyż od -9 st. C do -5 st. C.

To spowoduje zamarzanie mokrej nawierzchni na drogach i chodnikach, zwłaszcza po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, które również są spodziewane na terenie województwa lubelskiego. Do tego dochodzi silny wiatr, który miejscowo może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że wszystkie drogi krajowe w naszym regionie mają czarną nawierzchnię i nie ma na nich żadnych problemów z przejazdem. Gorzej jest już z drogami wojewódzkimi.

Już teraz na drogach nr: 829 Łęczna – Biskupice, 838 Głębokie – Fajsławice, 836 Piotrków – Piaski, 837 Piaski – Żółkiewka, 846 Tuligłowy – Teratyn, 844 Białopole – Uhryniów, 850 Alojzów – Tomaszów Lubelski, 852 Witków – Rachanie, 853 Tomaszów Lubelski – Majdan Nowy, 835 Huta Turobińska – granica województwa, 863 Tarnogród – granica województwa, 842 Krasnystaw – Rudnik oraz 816 Dorohusk – Zosin nawierzchnia jest biała i występuje na niej zajeżdżony śnieg oraz błoto pośniegowe.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. W tej chwili śnieg jest mokry, a obniżenie temperatury spowoduje jego zamarznięcie, więc nie będzie zbyt intensywnie nawiewany.

  2. Tytuł pierwszego artykułu jutro rano „Młody kierowca BMW dachował w rowie”.

  3. Od roku obserwuję stronę codziennie i muszę przyznać , że jestem pod wrażeniem osoby która stoi za tak precyzyjnymi informacjami . Gratuluję jestem pod wrażeniem moje duże grono znajomych także.

  4. Szrotmistrz (dyplomowany)

    To dzięki Bogu na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie – liczę na spry napływ klientów, którym „nie posypali”, albo „źle wyprofilowali” nie tylko zakręty, ale i proste.
    O tych wrednych przydrożnych drzewach, tym razem nawet nie wspomnę.

  5. Jest styczeń , to chyba nornalne zimowe warunki do jazdy. . .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli