690 680 960

Warunki do jazdy znacznie się pogorszą. Na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie

Znaczne pogorszenie warunków na drogach naszego regionu zapowiadają służby meteorologiczne. Związane jest to z prognozowanym spadkiem temperatury i kolejnymi opadami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie pogodowe dla naszego regionu. Związane jest ono z prognozowanym spadkiem temperatury, która ma wynosić od -8 st. C do -4 st. C. Przy gruncie będzie ona jeszcze niższa, gdyż od -9 st. C do -5 st. C.

To spowoduje zamarzanie mokrej nawierzchni na drogach i chodnikach, zwłaszcza po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, które również są spodziewane na terenie województwa lubelskiego. Do tego dochodzi silny wiatr, który miejscowo może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że wszystkie drogi krajowe w naszym regionie mają czarną nawierzchnię i nie ma na nich żadnych problemów z przejazdem. Gorzej jest już z drogami wojewódzkimi.

Już teraz na drogach nr: 829 Łęczna – Biskupice, 838 Głębokie – Fajsławice, 836 Piotrków – Piaski, 837 Piaski – Żółkiewka, 846 Tuligłowy – Teratyn, 844 Białopole – Uhryniów, 850 Alojzów – Tomaszów Lubelski, 852 Witków – Rachanie, 853 Tomaszów Lubelski – Majdan Nowy, 835 Huta Turobińska – granica województwa, 863 Tarnogród – granica województwa, 842 Krasnystaw – Rudnik oraz 816 Dorohusk – Zosin nawierzchnia jest biała i występuje na niej zajeżdżony śnieg oraz błoto pośniegowe.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. W tej chwili śnieg jest mokry, a obniżenie temperatury spowoduje jego zamarznięcie, więc nie będzie zbyt intensywnie nawiewany.

 2. Tytuł pierwszego artykułu jutro rano „Młody kierowca BMW dachował w rowie”.

 3. Od roku obserwuję stronę codziennie i muszę przyznać , że jestem pod wrażeniem osoby która stoi za tak precyzyjnymi informacjami . Gratuluję jestem pod wrażeniem moje duże grono znajomych także.

 4. Szrotmistrz (dyplomowany)

  To dzięki Bogu na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie – liczę na spry napływ klientów, którym „nie posypali”, albo „źle wyprofilowali” nie tylko zakręty, ale i proste.
  O tych wrednych przydrożnych drzewach, tym razem nawet nie wspomnę.

 5. Jest styczeń , to chyba nornalne zimowe warunki do jazdy. . .

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas