„Za 300 m stracisz prawo jazdy”. Na wjeździe do Lublina zawisł baner z ostrzeżeniem (zdjęcia)

W tym miejscu dwupasmowa droga pozbawiona jest przejść dla pieszych, jak też innych niebezpiecznych miejsc. W pewnym momencie zaczyna obowiązywać ograniczenie prędkości do 50 km/h. W pułapkę tę wpadło już wielu kierowców. Teraz inni są ostrzegani banerem.

122 komentarze

 1. Ja tam właśnie 01.06 w dzień dziecka dostałem prezent na 3 miesiące …..
  Tylko czekali na mnie…… Widziałem !!!
  Nabijanie kasy tylko i wyłącznie!!!!
  Maszynka do robienia kasy- i wszyscy to wiedzą…
  Od 9 dni cieszę się znowu prawkiem…. Nigdy tamtędy już nie pojadę..
  Proponuję akcje zarzucenia P.Komendanta kartkami pocztowymi z życzeniami…. Zdrówka.!!!!

 2. Wydaje się grube miliony na budowy dróg o podwyższonym standardzie, i ogranicza się szybkość do 50 km/godz. To jest chore!! Tam powinna być 70-tka bo dalej od skrzyżowania nad rondem taka szybkość jest dozwolona. Tam nie ma żadnych przejść dla pieszych ani skrzyżowań w jednym poziomie. ZDiM winien tą sprawę załatwić. Podobna sprawa z ograniczenie do 60 km/g w stronę Warszawy na wyjeździe- podobno większa szybkość przeszkadza pobliskim mieszkańcom.To niech się wyprowadzą- wiedzieli,że będzie droga dwupasmowa.

 3. A jak ma się niemieckie prawo jazdy to też zabiorą na 3 miesiące?

  • A jak jest w De? Swojemu zabierają ale obcokrajowiec swoje pj zatrzymuje ale na terenie Niemiec ma zakaz prowadzenia pojazdu np na miesiąc.

 4. Problem zdaje się polega na tym, że policja zamiast patrolować i pilnować bezpieczeństwa dzieci przy szkołach to nabija kasę do budżetu państwa. Nie jest nam potrzebna taka policja. Chciałbym mieć świadomość, że z moje podatki są dobrze wykorzystywane,a wygląda na to, że w mieście jest wiele dużo bardziej niebezpiecznych miejsc, gdzie patroli brak.

 5. Ograniczenie prędkości do 50 km/h w tym miejscu nie ma żadnego sensownego uzasadnienia. Droga jest dwujezdniowa, bezkolizyjna, brak skrzyżowań, przejść dla pieszych czy jakichkolwiek innych elementów utrudniających ruch pojazdów. Bezpieczna prędkość na tym odcinku to przynajmniej 70-80 km/h. Kto ustawia takie idiotyczne zakazy? Dlaczego nic z tym nie można zrobić?

 6. Szambo a nie prawo.PoRD powinno zostać natychmiast poprawione dla wszystkich w pl,dotyczy też rowerzystów .Nigdzie nie zauważyłem tylu znaków drogowych co w tym polskim grajdole,raczej wszystko przejrzyste i zrozumiałe,nie u nas trzeba inaczej,utrudnianie to jakaś cecha narodowa.Jak nie tak to znajdziemy co innego.Przejazd rowerowy,przejście przez wielopasmowe jezdnie?Ktoś widział gdzieś w normalnym kraju?Pieszy wleźć nie może a rowerzysta może?Znak na znaku50 -70-90-zaraz70 ,ale uważaj bo jakiś inny znak bo niby skrzyżowanie (tu tylko zjazd)odbiera prawo 70
  do 50.To jest po prostu śmiech.Ja to tak odbieram,polski grajdoł i zna”f”cy co nie może się właczyć akurat opisywanym miejscu do ruchu,jedź jeden z drugim na ring Antwerpii i tam się uczyć tasowania.

 7. A baner jest legalny, czy można ozdabiać elementy infrastruktury drogowej swoimi mazidłami

 8. Brawo dla tego Pana który to wywiesił bo moim zdaniem ograniczenie prędkości w tym miejscu jest nieżyciowe idąc tym tropem na autostradzie przy każdym węźle też powinno być ograniczenie do 50.

  • To nie jest autostrada, tylko droga w mieście. Idąc tym tropem – chcecie ograniczenia do 70 km/h? Przy tej prędkości nawet na ograniczeniu do 50 km/h prawka nie stracicie. Natomiast żadna miejska droga nie może mieć więcej niż 80 km/h.

   • Zapraszamy do trójmiasta… Dokładnie Gdańsk, armii krajowej, dwa pasy, oddzielone pasem zieleni, bezkolizyjne skrzyżowania i ograniczenie do 100km/h. Da się?

 9. Dziadostwo i banda złodziei żerujące na ludziach.

  • nie znam miasta, ale jeżeli te Armii Krajowej jest w obszarze zabudowanym to jakie ograniczenie do 100km/h?
   Dozwolone 50km/h a tu ograniczają do 100km/h?
   To się nazywa podniesienie dozwolonej prędkości a nie ograniczenie…..

 10. zabieranie prawa jazdy jest nielegalne

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku