690 680 960

W trzy miesiące policjanci zatrzymali blisko tysiąc uprawnień do kierowania. Powodem była zbyt szybka jazda

Niewielki ruch, jaki występował na drogach w II kwartale b.r. sprawił, że niektórych kierowców zachęciło to do jazdy ze znacznie większą prędkością. Policjanci z naszego regionu zatrzymali z tego powodu o 16 proc. więcej praw jazdy niż w ubiegłym roku.

W II kwartale b.r., czyli od początku marca do końca maja, policjanci z całego kraju zatrzymali blisko 17 tys. kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości w terenie o więcej niż 50 km/h. To o 38% więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Eksperci firmy rankomat.pl przeanalizowali statystyki Komendy Głównej Policji i wynika z nich, że puste z powodu koronawirusa ulice w miastach zachęciły niektórych kierowców do brawurowej jazdy.

Najwięcej praw jazdy, gdyż 3836, odebrano kierowcom w największym województwie w Polsce, czyli w mazowieckim. Na drugim miejscu znalazło się województwo wielkopolskie, gdzie 1329 kierowców odpoczywa teraz od prowadzenia pojazdów. Na trzecim miejscu znalazło się województwo pomorskie, w tym przypadku chodzi o 1308 kierowców. Nasz region uplasował się na 10 miejscu. Policjanci z województwa lubelskiego zatrzymali 956 kierowców, którzy w terenie zabudowanym poruszali się minimum o 50 km/h za szybko. Patrząc na ten sam okres ubiegłego roku, nastąpił wzrost o 16 proc. Z zestawienia wynika, że najrozsądniej jeżdżą kierowcy w województwie lubuskim. Tam było jedynie 251 przypadków zatrzymania uprawnień.

Pomimo tego policyjne statystyki wskazują również, że były to mniej tragiczne miesiące na drogach w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. Jeżeli chodzi o niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, wypadków z tej przyczyny było mniej o 28% zaś kolizji o 26%. Spadła też liczba poszkodowanych, rannych było mniej o 32%, a ofiar o 24%. Tutaj jednak należy pamiętać, że w wyniku pandemii koronawirusa, ruch na drogach był niejednokrotnie o połowę mniejszy.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. Przy okazji ie pieniążków wpadło do skarbonki państwowej ?
  Są jakieś statystyki ?

 2. ciekawe gdzie sa ci szybcy i wsciekli… bo ja gdy smigam swoja e60 535d aleja solidarnosci, spoldzielczosci pracy albo droga do dysa to wyprzedzam samych powolnikow ktore w swoich skodzinach czy innych pasacinach cisna po 60 na godzine lewym pasem… moje smarki z nosa leca szybciej hehehehe

  • nieKrytyKrytyk

   bimmber bimmber, jeszcze ci się nie znudzi pisać jedno i to samo?? jesteś tak głupi czy co że nie potrafisz od 3 lat nic wymyślić nowego. każdy się śmieje z twojego szrotu a ty uważasz że to cud świata, mordo twojego szrota większość normalnych ludzi bez redukcji wyprzedza co się tym sztruclem podniecasz.

 3. 1000 razy 400 złotych minimum = 400 000 złotych minimum. Dobra zmiana potrzebuje państwa policyjnego.

 4. Teraz tysiąc kierowców będzie przez 3 miesiące jeździć przepisowo bo nie wierze że od stawią auta na parking

 5. uciekali przed wirusem

 6. za 51 za szybko na pustej drodze odbierają uprawnienia – bo muszą, to jasne. trochę głupi przepis, bo sztywny, nie uwzględnia żadnych okoliczności, ale ma być batem na kierowców i zniechęcać do znacznego przekraczania prędkości.
  ale dlaczego kończy się jedynie mandatem dwukrotne spowodowanie kolizji przez osobę płci żeńskiej (bo kierowcą bym TEGO nie nazwał), które nie odróżnia gazu od hamulca, jedynki od wstecznego, lewej od prawej, nie potrafi utrzymać kierownicy w rękach? jest świetny przepis o powodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym, czego z tego nie skorzystać przy realnym zagrożeniu?

 7. nieKrytyKrytyk

  a ja mam takie pytanie, ile z tych mandatów zostało wypisane po złamaniu tego przepisu przez PSYlicje, 50 w zabudowanym obowiązuje każdego i psy też trafić prawko powinny, mają fotoradary mają radary stacjonarne, a jak najłatwiej zabrać kwity siąść na plecach i podpuszczać. TFU KURŁY policyjne, ZDEJMIJ MUNDUR PRZEPROŚ MATKĘ!!! 1312

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!