Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie akcji wpadło czterech kierowców na „podwójnym gazie”

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej na ulicach Lublina przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrole trzeźwości kierowców. W trakcie porannej akcji przebadanych zostało prawie 1200 kierujących. W efekcie ujawniono 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”.

– Głównym celem wczorajszych działań na ulicach Lublina było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową zaplanowali akcję w godzinach porannych i kontrolowali kierujących w różnych miejscach jednocześnie. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas działań kontrolnych trwających zaledwie kilka godzin mundurowi sprawdzili blisko 1200 kierowców. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 4 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

– Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

PRZECZYTAJ

Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej. W akcji ratunkowej śmigłowiec LPR (zdjęcia)

20 komentarzy

  1. „Funkcjonariusz publiczny” to nie to samo co określenie fukcjonariusz ŻW.
    Funkcjonariusz Policji , Straży Granicznej , Służby Więziennej, żołnierz Żandarmerii Wojskowej.

  2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    A skąd się biorą tacy ludzie ,jak w tym Wawrowie, wsiadł po narkotykach i zabił 10 latka a ilu to kierowców swego czasu było poproszonych przez swoje kobiety wsiądź pokieruj mimo że masz dwa promile,bo ja nie dam rady po tym lodowisku na asfalcie przejechać bezpiecznie.Wzieli byście się wszyscy za te narkotyki,bo ja już bym nie chciał być na miejscu tego 10 latka

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo