Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej. W akcji ratunkowej śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Modryniec doszło do zderzenia dwóch pojazdów – dostawczego oraz osobowego. Po zderzeniu dostawczak przewrócił się na bok, zaś samochód osobowy uderzył w drzewo.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11.00. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wpłynęła zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z autem dostawczym w miejscowości Modryniec w powiecie hrubieszowskim. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, stwierdzono zderzenie pojazdu osobowego z autem dostawczym. W wyniku tego zdarzenia jeden z pojazdów wypadł z drogi i uderzył w drzewo, natomiast pojazd dostawczy przewrócił się na lewy bok, pozostając na pasie drogi. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy.

Natychmiastową pomoc medyczną poszkodowanym zapewnił zespół ratownictwa medycznego, który jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia. Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu terenu, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu zasilania oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z drogi, wykorzystując do tego celu specjalistyczny sorbent.

W międzyczasie, strażacy zabezpieczali miejsce lądowania oraz startu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które miało przetransportować jedną z poszkodowanych osób do szpitala w Lublinie. W związku z zaistniałą sytuacją, droga wojewódzka 844 była zablokowana w obu kierunkach. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Utrudnienia z przejazdem występowały przez ponad dwie godziny.

8 komentarzy

 1. Wieśniaczka na szpileczkach

  Napisano: Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, stwierdzono…
  To ile tych zastępów przybyło, standardowo 5-7, czy więcej ?

  • bo się spocisz atencjuszu przy wypisywaniu w kółko tego samego, to zakrawa na manię jakąś natręctw

 2. Utrudnienia z przejazdem występowały przez ponad dwie godziny.
  Nic dziwnego jak się najechało kibiców co niemiara… miał kto blokować.

 3. bo droga była za prosta …

 4. I o kolejnego Lublinka mniej na świecie 🙁

 5. Taki ładny zabytek aż żal

Dodaj komentarz

Z kraju