Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W ten weekend będzie się działo: Dożynki, Pikniki, Święto Młodości, Bolkowanie, Rockowe granie, Biesiada i Festiwal Oręża Polskiego

Prezentujemy wydarzenia, które przez dwa weekendowe dni odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

Wakacyjny Piknik na Stawku. Będą grać i walczyć dla Pawełka

W niedzielę w Księżomierzy obok remizy OSP odbędzie się IX Wakacyjny Piknik na Stawku „Gramy i walczymy dla Pawełka”. Wydarzenie ma wymiar charytatywny. Szczegóły TUTAJ.

Żołnierze, policjanci, strażacy oraz strażnicy graniczni: Dzień Służb Mundurowych

Na niedzielę w Tomaszowie Lubelskim zaplanowano wydarzenie pod nazwą „Dzień Służb Mundurowych”. Na rynku miejskim odbędzie się też piknik z ich udziałem. Szczegóły TUTAJ.

Nadwieprzańskie spotkanie z historią, tradycją i religią „Chabry z poligonu 2021”

Na placu przy ul. Puławskiej w Baranowie odbędzie się Nadwieprzańskie spotkanie z historią, tradycją i religią „Chabry z poligonu 2021”. Szczegóły TUTAJ.

W Janowcu nad Wisłą odbędzie się Piknik Lotniczy

Na obiekcie sportowym w Janowcu odbywał się będzie Piknik Lotniczy. Wydarzenie jest współorganizowane przy udziale Aeroklub Warszawski. Szczegóły TUTAJ.

Święto Młodości w Józefowie nad Wisłą

Na placu przy Urzędzie Miasta w Józefowie nad Wisłą odbędzie się Święto Młodości. Będą występy lokalnych zespołów, koncerty i atrakcje dla dzieci. Szczegóły TUTAJ.

Piknik Integracyjny „Koń wśród nas”

Na stadionie „Orła Urzędów” odbędzie się II Piknik Integracyjny „Koń wśród nas”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Koni „Podkowa” we współpracy z Burmistrzem Urzędowa i Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Szczegóły TUTAJ.

Festyn Familijny z okazji Święta Patronki Miasta

W Parku im. św. Jana Pawła II w Kraśniku odbędzie się Festyn Familijny. Zorganizowano go z okazji Święta Patronki Miasta. Przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin, m.in.: koncerty, senspolastyka, animacje, jazda konna, konkursy z nagrodami oraz kino plenerowe. Start od godz. 15:00. Szczegóły TUTAJ.

Odpocznij w cieniu legendy. Bolkowanie czyli uroczystości imieninowe dębu Bolko

W sobotę 14 sierpnia w parku podworskim w Hniszowie odbędzie się Bolkowanie, czyli uroczystości imieninowe dębu Bolko. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Szczegóły TUTAJ.

Rockowe granie w parku. Wystąpią zespoły: Black Orange, Bumelant i Koniec Listopada

W sobotę 14 sierpnia w parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim odbędą się koncerty zespołów rockowych. Początek wydarzenia o godz. 19:00. Wstęp wolny. Szczegóły TUTAJ.

Biesiada Pieczonego Ziemniaka w Szychowicach

W Szychowicach w gminie Mircze odbędzie się tradycyjna już Biesiada Pieczonego Ziemniaka. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Faster. Szczegóły TUTAJ.

„Koralowo i folkowo” na Rynku Wielkim

W niedzielę o godzinie 19:00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Gościem specjalnym będzie zespół Dikanda. Szczegóły TUTAJ.

W Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej

W niedzielę w godz. od 12.00 do 17.00 na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej zaplanowano tradycyjny odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia odbędzie się także Festyn Miodowo-Ziołowy. Szczegóły TUTAJ.

Wojewódzkie Święto Ziół w Boniewie

W Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie odbędzie się Wojewódzkie Święto Ziół. Zaplanowano szereg atrakcji. Szczegóły TUTAJ.

Piknik Rodzinny w ramach festiwalu „Roztocze bez granic”.

W tomaszowskim parku odbędzie się Piknik Rodzinny. Jest on organizowany w ramach Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”. Szczegóły TUTAJ.

Festiwal Oręża Polskiego w Janowie Lubelskim

W niedzielę 15 sierpnia nad Zalewem Janowskim odbędzie się Festiwal Oręża Polskiego. Na koniec zagra zespół Brathanki. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Kurów w Dębie

W Dębie odbędą się dożynki gminy Kurów. Wydarzenie połączone będzie z otwarciem Świetlicy Wiejskiej.Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminne w Izbicy

Na Stadionie Sportowym w Izbicy odbędzie się tegoroczne gminne święto plonów. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki w Łopienniku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Energy Girls

W amfiteatrze przy szkole podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym odbędą się gminne dożynki. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Gorzków, czyli Biesiada na ludową nutę

Na placu przy CSK w Gorzkowie odbędzie się tradycyjne święto plonów. Na scenie zaprezentuje się wiele lokalnych zespołów. Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminne w Nałęczowie

W Nałęczowie odbędą się dożynki gminne. Wydarzenie zostanie zorganizowane na placu przed Urzędem Gminy. Szczegóły TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

11 komentarzy

 1. Oznaczajcie proszę imprezy, na które nie wpuszczają podludzi bez szczypawki. Dziękuję. Szalom!

 2. Księrzomierzy czy Księrzomierzu? Jak dla mnie to powinno być Księrzomierzu, bo miejscowość jest Księrzomierz, a nie Księrzomierza, ale co ja tam wiem jestem tylko skromnym kierowcą z średnim wykształceniem.

  • Oczywiście Księżomierz przez ż. Sorki za błąd, co nie zmienia sensu mojej wypowiedzi odnośnie odmiany nazwy miejscowości.

 3. Będzie. Będzie się działo. Będzie zabawa.

 4. Bolkowanie to inaczej donoszenie?

 5. Źle się dzieje na wsi polskiej. Teść doniedawna zapalczywy pisowiec zaczyna mówić, że za D. Tuska na wsi było lepiej i z nadzieją upatruje jego powrotu do władzy, a siostra żony taka trochę nawiedzona (Strajk Kobiet, LGBT, weganka) zaakceptowałaby nawet Kołodziejczaka w rządzie i zwiększony odstrzał sanitarny dzików byle tylko odsunąć PiS od władzy.

 6. czy aby tylko będą szczepić ? tak bardzo bym się szczepił z jakąś młódka

 7. Wóda,a głównie bimber będzie się lał strumieniami….bo to imprezy elektoratu pisu,a adekwatnym poziomie

 8. A o Werbkowicach redakcja zapomniała ?

 9. A o dożynkach w Żyrzynie redakcja zapomniala

Z kraju

Adres redakcji do korespondencji

lublin112.pl
ul. Nałęczowska 51A
20-701 Lublin

Dział reklamy

tel: 734 012 112

Telefon do redakcji

tel: 690 680 960

Regulamin

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Lublin112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Polityka prywatności
Regulamin komentarzy
Patronat medialny-redakcja portalu
Zasady korzystania z materiałów foto/wideo

Materiały zamieszczone na stronie internetowej lublin112.pl, w szczególności filmy, zdjęcia, artykuły autorskie stanowią własność dziennikarzy oraz fotoreporterów serwisu i podlegają ochronie prawnej.

Ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach bez zgody redakcji lublin112.pl stanowi naruszenie praw autorskich.

Podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.06.90.631, z późniejszymi zmianami).

Lublin112.pl Wiadomości z Lublina i regionu. Lublin, Lubelskie, Lubelszczyzna Jedyna taka strona w Lublinie Lublin na sygnale