W tej szkole uczniowie nie będą mogli korzystać ze smartfona

Kolejna szkoła w regionie wprowadza zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Dyrektor placówki oświatowej wierzy, że uczniowie zaczną ze sobą więcej rozmawiać.

Zespół Szkół w Urszulinie będzie kolejną w regionie placówką oświatową, w której uczniowie podczas lekcji i przerw, nie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych. O sprawie poinformował nowytydzien.pl. Do zakazu używania smartfonów w szkole przychylili się sami rodzicie. Uczeń będzie mógł skorzystać z telefonu, ale tylko podczas np. fizyki lub matematyki i chodzi tutaj o skorzystanie z kalkulatora w urządzeniu. Nauczyciel jednak będzie mógł zezwolić na to w ostateczności. Telefon podczas pobytu w szkole ma być wyłączony.

Jak mówi dyrektor szkoły Sylwester Adamski w rozmowie z dziennikarzem serwisu nowytydzien.pl, jeżeli uczeń będzie chciał w trakcie pobytu w szkole zadzwonić do bliskich, będzie mógł skorzystać z telefonu stacjonarnego znajdującego się w sekretariacie. Dyrektor wierzy, że poprzez wprowadzenie zakazu używania telefonów w szkole, uczniowie zaczną ze sobą więcej rozmawiać.

Osoby przyłapane na używaniu telefonu, będą musiały oddać urządzenia do depozytu. Jeżeli ktoś notorycznie będzie korzystał ze smartfona, wtedy musi liczyć się z obniżeniem stopnia z zachowania. Jak informuje dyrektor szkoły, swoisty eksperyment będzie monitorowany.

(fot. pixabay.com)

22 komentarze

 1. Też mi nowość. U nas już dawno jest zakaz z korzystania z telefonu, a nawet posiadania urządzenia w szkole

  • Brawo w końcu ludzie zaczęli zauważać że telefon i internet w szkole to wielki problem.
   Dzieciaki przestały rozmawiać bawić się z rówieśnikami, wystarczy tylko popatrzeć na ulicach miasta jak chodzą zombi wpatrując się w telefon

   • Wydawało mi się że Prima Aprilis jest 1 kwietnia. Mam pomysła. Wprowadźmy zakaz używania telefonu w Sejmie i Senacie. Wtedy będziemy mieli lepsze ustawy. Zakaz używania telefonu w Szpitalach to będziemy szybciej się leczyć. Wprowadźmy całkowity zakaz używania telefonów na terenie Państwa. Będziemy wówczas inteligentniejsi w kraju będzie się żyło lepiej. Zamiast traktorów używajmy w polu koni. Żądam powrotu do ŚREDIOWIECZA.

 2. … a nauczyciele też ?

 3. Informacja jest nieściśła: to nie jest pierwsza szkoła w regionie z takim zakazem.

  • Napisaliśmy kolejna, jak się okazało, że są już takie szkoły. Dziękujemy, pozdrawiamy.

 4. Niestety takie działanie w postaci zabrania telefonu jest nielegalne. Nauczyciele biorą na siebie też w ten sposób odpowiedzialność
  Weźmy sytuację że uczeń ma drogi smartfon. Po zabraniu do depozytu uczeń i jego rodzic twierdzi, że smartfon został uszkodzony podczas przechowywania o np pojawił a się rysa. Niestety szkoła-nauczyciel zmuszony będzie do naprawy lub odkupienia. Taki nauczyciel stoi na straconej pozycji

  • To zostaw w domu smartfon lub zmień szkołe na bardziej „przyjazną”

  • W statut i regulaminy wprowadza się punkt że szkoła nie odpowiada za powstałe uszkodzenia. Rodzic podpisuje. Jak się nie zgadza to nie podpisuje i może zabrać dziecko do innej placówki. W szkolnictwie nie ma rejonizacji.
   Ewentualnie protokół przyjęcia – wydania. Telefon wydawany jest rodzicowi który musi się osobiście pofatygować do szkoły. Na cwaniaków wychowanych pomiędzy chlewem a oborą najlepsze są takie właśnie upierdliwe metody.

  • Nawet debilu nie umiesz się podpisać, już Ci ten smartfon banie zrył. Stracony to jesteś ty życiowo.

 5. zs12 najl3ps z4 szkoolka w mi3sci3

  W zs12 Lublin tez nie można i każdy żyje

 6. 20 lat temu jak chodziłem do szkoły też był zakaz używania smartfonów hahaha

 7. 20 lat temu to nie każdy miał telefon a jak już to takie ciężki i nie był to smartfon i nikt nie używał bo po co

 8. Ciemnogród, zamiast próbować wykorzystać nowe technologie aby polepszyć rozwój dzieciaków to się ich zakazuje.

  • Granie na telefonie i czatowanie to nazywasz rozwojem teraz dzieci są zacofane mogę się założyć jak ich rodzice poumieraja to zaraz oni za nimi z głodu bo nie będę umiał na chleb zarobić

  • Zmień szkołę, najlepiej i lekarza.

 9. Absolutnie śmieszą mnie te wypowiedzi o rysie na smartphonie, po to sie kupuje szybki taka szybka kosztuje 20zł, skoro stac was chciwcy na smartphona to stać was na szybke.

 10. No wladinie ciemnogrod to dopiero nastaje bo.wystarczy brak.pradu a w sklepie juz sa schody z podliczeniem.rachunku za moich czasow to zamiast uzywania kalkukatora uzywalo sie komputera zwanego mozgiem a teraz gowniarstwo.do 2 nie policzy bez telefonu

 11. Znajda wc bez nawigacji.a jak juz to trafi jeden z drugim w muszle?

 12. w każdej szkole powinien być taki zakaz.

 13. bardzo bardzo dobrze pochwalam!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online