Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

W piątek na drogach Lubelszczyzny policjanci przeprowadzą akcję wymierzoną w pijanych kierowców

Jutro kierowcy muszą się liczyć ze zwiększoną liczbą kontroli oraz policyjnych patroli. Wszystko to ma na celu wyeliminowanie z dróg osób, które po pijanemu wsiadają za kierownicę.

W piątek funkcjonariusze drogówki z całego województwa lubelskiego przeprowadzą akcję pn. „Alkohol i narkotyki”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Będzie ona wymierzona w osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub też działaniem substancji odurzających.

Policjanci nie ukrywają, że ma to związek z ostatnimi zdarzeniami, jakie miały miejsce w naszym regionie. W minionym tygodniu pijani kierowcy byli sprawcami dwóch groźnych wypadków, w których zginęły 3 osoby. W powiecie łukowskim pijany 21-latek kierując volvo rozbił się na ogrodzeniu posesji i dachował. Zginęło wtedy dwoje młodych pasażerów. Natomiast w Krasnymstawie pijana kierująca wjechała w rowerzystkę i jej synka. Życia 45-letniej kobiety nie udało się uratować. W tym samym czasie zatrzymano aż 108 pijanych kierowców.

-Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach. Każdy, kto siada za kierownicę po alkoholu lub narkotykach jest potencjalnym zabójcą – wskazuje sierżant sztabowy Jadwiga Kowalczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kierowcy muszą się jutro liczyć ze zwiększoną liczbą kontroli oraz policyjnych patroli. Wielu funkcjonariuszy będzie się poruszać w nieoznakowanych radiowozach. Policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz przeprowadzać testy na zawartość narkotyków. Jednak mają też reagować na każde niezgodne z prawem zachowanie na drodze.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

23 komentarze

 1. Skontrolujcie przewozy osób bolt/uber/freenow w piątki i soboty w nocy to testów narkotykowych wam zabraknie i miejsc na dołku.

 2. Zrobić akcję pod każdym makdonaledem po 21 w piątki i w soboty to wam zbraknie skali w alkomatach i narkotestów.

 3. Droga redakcjo proszę powiedzcie , DLACZEGO wy o tym informujecie, przyczyniacie się tym samym do tego żeby cwaniaczki nie wpadły . PO CO O TYM PISAĆ, przed akcją. Ciekawi mnie czy to policja do was wysyła te informacje czy wy pytacie policji kiedy będą takie akcje i czym prędzej informujecie bandytów i pijaków drogowych aby mieli szansę poraz kolejny sie wywinąć.

  • Informacja ma też wymiar prewencyjny. Po drugie policja sama prosiła, aby poinformować o akcji.

   Pozdrawiamy

  • Pieter Wcugowski

   Na pewno pijak zaczyna dzień od lublin112 i informacji ze świata 🙂

 4. czy ta akcja pn. „Alkohol i narkotyki” będzie wymierzona w ludzi wiozących rano dzieci do szkoły i jadących do pracy czy w tych co wieczorem sobie pochlają i poćpają ?

  no i czy będą sprawdzać boltopodobnych klapkowców ?

 5. Możę własnie jakiś idiota sie przestraszy i nie wyjedzie i kogoś nie zabije,NIech sprawdzą taksiarzy z samego rana,mają takie mordy napuchnięte dnia wczorajszego niejednemu by wyszło

 6. „…Jest potencjalnym zabójcą” – i jak zabójca powinien być sądzony. Bez zaostrzenia przepisów, ale tak serio a nie tam jakieś kilka tysięcy i utrata prawka na którą mają wywalone i bez niego jeżdzą nic się nie zmieni.

 7. a policjanci to trzeźwi są?? ktoś ich bada w ogóle? czy wychodzimy z założenia jak zawsze jeżeli chodzi o paczkę rządząca. co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. pytanie czego nie montują GPS w radiowozach, co za dużo by się ludzi odwoływało bo jeżdżą jak im się podoba i z prędkością jaką im się podoba???
  wyższa konieczność lecieć 130 przez giełczew, zieloną, piorków jabłonne, bo w ćmiłowie zatrzymamy typa co 110 jechał i się powie że wyższa konieczność xD