Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Piaskach rozpoczął się protest rolników. Pojazdy blokują jeden pas jezdni (zdjęcia)

Do jutra, do godziny 18, ma potrwać protest rolników w Piaskach. Ciągniki zablokowały jeden pas jezdni, jednak na razie nie ma większych problemów z przejazdem.

We wtorek o godzinie 11 w Piaskach w powiecie świdnickim rozpoczął się protest rolników. Uczestnicy zablokowali ciągnikami rolniczymi jeden pas jezdni na drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość. Na razie nie powoduje to większych utrudnień w ruchu. Pojazdy przepuszczane są na bieżąco, całość zabezpieczają policjanci. Sytuacja może ulec zmianie w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego, kiedy to ruch na trasie wzrośnie. Wówczas mogą tworzyć się niewielkie korki.

Za protestem nie stoi żadna organizacja. Organizatorem jest rolnik z powiatu hrubieszowskiego Piotr Pokrywka. Jak podkreślają pikietujący, powodem ich niezadowolenia jest niekontrolowany import zbóż z Ukrainy, co zdestabilizowały polski rynek. Na skutek nadmiaru zboża, jego ceny zaczęły mocno spadać i już dawno są niższe, niż koszty produkcji, które to z kolei znacząco wzrosły.

Zgromadzenie ma potrwać 31 godzin, dokładnie do godziny 18 w środę. Jak wyjaśnia st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, na miejscu jest ok. 20 protestujących i siedem ciągników. Z zapowiedzi organizatora wynika, iż w proteście może wziąć udział ok. 200 osób i 15 pojazdów.

(fot. lublin112)

28 komentarzy

 1. Całe szczęście że tam nikogo nie ma zPisu w tym spędzie.

 2. Te protesty tyle warte co zeszłoroczny śnieg.

 3. Fajne te traktory- bidy nie widać

  • Na taki traktor rolnik ma kredyt i to czasem sięgający miliona i więcej.
   Owszem programy ale… Przykładowo złożył na zakup maszyn dostał pieniądze,w międzyczasie maszyny podrożały trzykrotnie. Musi dołożyć ze swoich bądź oddać wszystko+ odsetki. Nie jest tak kolorowo jak pokazują w tv.
   Kto nie wie nie zna się niech się nie wypowiada.

 4. Możecie sobie tam stać do usr… śmierci je ło … Pojadę objazdem, bo znam okolicę. Gdybyście byli mądrzy, to tak byście protestowali, że nawet ludzie by wam kibicowali. A tak was przeklinają. Dziś kupiłem pyszne ziemniaki z Egiptu, nie mogę się doczekać tych hiszpańskich. Paprykę kupię Węgierską. Grosza nie wydam na was.

 5. Heniek Przezsamoha.

  Jak nic wam się nie opłaca to blokujta we żniwa zamiast jechać w pole! A nie teraz. Nudzi wam się to idźta na wino pod sklep!

 6. co za czasy – byle łajza może bezkarnie blokować drogę

 7. Nie sobie te kresowiaki u siebie w Hrubieszowie drogo blokują.
  Zachłanne i chciwe traci dwa razy, w lecie brali to trzeba było sprzedawać.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo