690 680 960

W kilku miejscowościach pojawią się dziesiątki żołnierzy. Nie należy się niepokoić

W sobotę oraz niedzielę m.in. w Milejowie i Jaszczowie spotkać będzie można dziesiątki żołnierzy z pełnym wyposażeniem. Nie należy się niepokoić, gdyż będą to standardowe i zaplanowane sporo wcześniej wcześniej ćwiczenia.

W najbliższy weekend na terenie gminy Milejów przeprowadzone zostaną ćwiczenia wojskowe. W kilku miejscowościach będzie można dostrzec żołnierzy przemieszczających się zarówno ciągami komunikacyjnymi, jak też po bezdrożach. Będą oni wykonywać akcje taktyczne, głównie zadania z zakresu prowadzenia nieregularnych działań, w tym w kontakcie z przeciwnikiem, a także działania w rejonie zurbanizowanym.

Będzie to szkolenie, w którym weźmie udział blisko 80 żołnierzy Obrony Terytorialnej z 24 Batalionu Lekkiej Piechoty z Chełma. Napotkać ich będzie można m.in. w Milejowie czy też w Jaszczowie. Jak zapewnia wojsko, w trakcie ćwiczeń żołnierze nie będą wykorzystywali środków pozoracji pola walki i nie będzie też używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Poza ćwiczeniami w ramach szkolenia indywidualnego w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, terytorialsi pojawią się w miejscowości Srebrzyszcze. Na tamtejszej strzelnicy będą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

(fot. WOT)

28 komentarzy

  1. Dobrze że już skończone żniwa maryski, bo wydeptali by chłopakom z Milejowa eliksir życia !

  2. Dziwna sprawa, a to na pewno nasze wojsko ?? Czy to może zielone ludziki jak na Krymie ??

  3. Lepiej patrzeć na pipy….w rurkach

  4. Jeśli chodzi o konflikt NATO Rosja. To Rosja nas dosłownie rozdepcze. Wojskom Rosyjskim przemarsz do naszej granicy Zachodniej zajmie kilka godzin! My niemamy praktyczne zadnej obrony. Zachód a tymbardzej USA nam niepomoze. Niewierzcie w bajki ze woj Sam cokolwiek zrobi. Większość Amerykanów nawet nie wie gdzie jest jakaś Polska.

  5. nic nie dzieje się przypadkowo, zwłaszcza teraz

  6. Normalne. ale widać żę i tak mamy piz*owate społeczeństwo

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas