Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

W kilkanaście minut zrobiło się biało jak w zimie. Gradobicie w naszym regionie (zdjęcia, wideo)

Tak jak zapowiadali synoptycy, w godzinach wieczornych nad nasz region nadeszła burzowa pogoda. Niestety przyniosła ona ze sobą także intensywne opady gradu.

Grzmi i pada w kilku powiatach województwa lubelskiego. Najpoważniejsza sytuacja burzowa wystąpiła w powiecie opolskim. Po godzinie 19 nad Wisłą między Zawichostem a Annopolem utworzył się front burzowy, który następnie zaczął się przemieszczać przez Urzędów w okolice Opola Lubelskiego, Poniatowej i Bełżyc.

Między Urzędowem, Chodlem a Poniatową przeszło potężne gradobicie. Jak wskazują mieszkańcy, w kilkanaście minut w całej okolicy zrobiło się biało, jak w zimie. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy grad nie wyrządził szkód w uprawach.

Burza przeszła też przez powiaty świdnicki i łęczyński. W tym przypadku nie ma jednak sygnałów, aby miała ona gwałtowny przebieg.

W kilkanaście minut zrobiło się biało jak w zimie. Gradobicie w naszym regionie (zdjęcia, wideo)

fot. nadesłane – Daniel

Autor: redakcja

38 komentarzy

 1. Dziadunio z Willolowa

  Głównym źródłem przychodów ko ncernu jest produkcja żywności, ponieważ wyhodowali odmianę kukurydzy genetycznie zmodyfikowaną tak, że jest odporna na glifosat – główny składnik Roundu pu. Odpada plewienie, a że środek zostaje w roślinie, chociaż jej nie z abija? Cóż, oni tego jeść nie będą. W polskich warunkach pomysłowy naród rolniczy (żywią i bronią) używa środków z glifo satem do „dosuszania” rzepaku i gryki przed zbiorami. Czyli pryskają całe pole, nasycają roślinę tą substancją, roślina um iera, zasycha, dzięki czemu podczas zbioru nie ma problemu z zielonymi, mokrymi nasionami, które przyśpieszają gni cie (tęchnięcie) plonu.

 2. Dziadunio z Willolowa

  Część pierwsza
  Ra nd ap – prawidłowo Round up – to he rbicyd totalny, czyli zab ijający wszystko, co zielone. Jest to środek układ owy, czyli wchłaniany przez liście i rozprzestrzeniający się po całej roślinie, aż do korzeni, gdzie powoduje zamieranie wło śników – roślina usycha.

 3. Co za głupie zdanie ,, nie wiadomo czy grad wyrządził szkody w uprawach”. Spójrzmy na zdjęcie, połączmy z faktem że to zagłębie rolnicze i wysuńmy wnioski. Kto te artykuły pisze….

 4. Siewalka.No to sie waliło jak w bęben.

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Rouandap i pochodne niszczą chlorofil o wysokości miedzy 10 a 20 cm,po około po 60 dniach od oprysku można orać pole i np siać zboże,ale są inne opryski,na robaki,na choroby,nawozy w płynie itp i należy dochowywać okresów karencji

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Jedzie 30 km i pusta droga jakie on stwarza zagrożenie przeraża mnie to że gra dalej wesoła muzyka i nie ma komentarza , że grad wszystko niszczy ,w tym i karoserię i szyby samochodu i reflektory

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  A jeśli ktoś da dużo tego roundapu to i po kwartale czy nawet po pół roku nic nie posadzi ,bo nic nie urośnie,tak wypali chwasty i wszystko co było zielone.Najlepiej 90 dni odczekać od momentu oprysku i można orać pole i siać czy sadzic

 8. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  A dać mu karę za nagrywanie telefonem,to tak samo jak by dać karę takiemu co jedzie 70 km przez teren zabudowany,jest super widoczność,sucho,nie ma żywej duszy, płoty i zabudowania daleko od asfaltu

Dodaj komentarz