Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

W czwartek ruszają rozmowy o nowym stadionie żużlowym w Lublinie

W czwartek (1 grudnia) rozpoczynają się konsultacje społeczne koncepcji nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego. Rozpocznie je otwarte spotkanie z mieszkańcami w Ratuszu (pl. Łokietka, sala nr 2) o godz. 17.00. Można będzie ocenić planowane zagospodarowanie terenów zielonych oraz zaproponowane przez projektantów rozwiązania architektoniczne.

– W najbliższy czwartek ruszają konsultacje społeczne nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Zapraszam do zapoznania się z koncepcją i wyrażenia opinii na jej temat. Podczas otwartego spotkania z projektantami będzie można zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie dotyczące zagospodarowania terenów zielonych, a także planowanych obiektów kubaturowych, ich lokalizacji, funkcji oraz infrastruktury towarzyszącej. Chcielibyśmy, aby nowa hala była w przyszłości całoroczną areną dla zawodów sportowych nie tylko w żużlu, ale i w innych dyscyplinach. Budowa obiektu o wielu funkcjach umożliwi także organizację koncertów, wydarzeń kulturalnych, pokazów i festiwali – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Otwarte protokołowane spotkanie konsultacyjne odbędzie się przy udziale przedstawicieli pracowni architektonicznej, odpowiadającej za proponowane rozwiązania projektowe. Spotkanie zaplanowano 1 grudnia (czwartek) o godzinie 17.00 w budynku Ratusza przy placu Łokietka 1 (w sali nr 2). Mieszkańcy będą mogli zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie na temat terenów rekreacyjnych i nadrzecznych, a także koncepcji w pełni zadaszonego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego oraz infrastruktury towarzyszącej.

Opinie składać można pisemnie pocztą tradycyjną na adres Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin, ul. Podwale 3, e-mailem na adres: [email protected] oraz ustnie do protokołu podczas spotkania otwartego. Termin ich nadsyłania upływa 15 grudnia. Opinie, które wpłyną w trakcie konsultacji społecznych, przekazane będą projektantom, którzy sprawdzą możliwość ich uwzględnienia na dalszym etapie prac.

Nowy stadion zaplanowano jako wielofunkcyjny, by zapewnił całoroczny dostęp do wysokiej jakości oferty sportowej, kulturalnej i rekreacyjnej. Będzie miejscem organizacji imprez motosportu takich jak: żużel, supercross, karting, drifting, freestyle MotoCross, czy mini żużel. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi projektantom, nowa hala ma spełnić wymogi krajowych i międzynarodowych federacji m.in. żużla, lekkoatletyki i gier zespołowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Umożliwi to Miastu rozgrywanie zimą halowych mistrzostw tych dyscyplin sportowych. Dodatkowo, obiekt posłuży do organizacji koncertów, targów, pokazów, czy zawodów hippicznych.

(fot. UM Lublin)

Autor: redakcja

25 komentarzy

  1. na co komu kolejny stadion za ponad 350 mln zł! ? a na bank będzie więcej kosztował. Znów kolejny deficytowy obiekt sportowy na terenie Lublina! utrzymanie pewnie będzie kosztować kilkanaście mln rocznie .. i co my biedny podatnicy za to zapłacimy! CHLEBA nie igrzysk! dług ponad miasta 2 mld i nadal rośnie.

  2. Budują stadiony żeby było gdzie zaganiać nieszczepionych do utylizacji. Zostaną tylko posłuszni i sprawiedliwi.

  3. joachim holiday tour

    Tam trzeba było nakryć płachtę żeby rozmowy doszły do skutku?

  4. Czy na rozmowach będą obecni CBA i Prokurator???? Potem spółki typu mosir przynoszą milionowe straty. Dlaczego nikt nie odpowiada za niegospodarność i wyprowadzanie naszych pieniędzy?????

  5. Gdzie peło tam dno i szambo.

    • Student renomowanej wyższej uczelni robienia hałasu,koneser harnasia i zasiłków wszelakich.Orzeczone uczulenie do prac wszelakich,alkopatriota.

  6. W reszcie miejsce odpowiednie dla żużla , tego właśnie brakowało. A dziadki co mają po 40-50 lat i wzwyż, woleli by zapewne, aby powstał kolejny park do spacerków. Przyszłość należy do młodych, a My właśnie takich obiektów potrzebujemy, jako ludzie młodzi, jako miasto, które chce zaistnieć na mapie Polski. A nie tak jak było przez kilka ostatnich lat: miasto emerytów, ciszy i nudów. Inicjatywa super 🙂