W Chełmie szykują się na czwartkową śnieżycę. W planie jest wstrzymywanie ruchu ciężarówek i skierowanie więźniów do odśnieżania

Aby nie dopuścić do zakorkowania miasta, już dzisiaj w Chełmie trwają przygotowania do działań związanych z opadami śniegu, które mają nadejść w czwartek. Przygotowano się na kilka scenariuszy.

W związku z zapowiedziami meteorologów o kolejnych intensywnych opadach śniegu, jakie w czwartek mają się pojawić w naszym regionie, w stan gotowości stawiane są służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie ulic. Jednak również urzędnicy przygotowują się na zapewnienie przejezdności podlegających im dróg i ulic. W miastach problemem są ciężarówki, które jak pokazała sytuacja z poniedziałku, w przypadku zatrzymania się przed skrzyżowaniem, miały problem z ponownym ruszeniem z miejsca.

Przeczytaj:  Nadchodzi kolejna śnieżyca do woj. lubelskiego, a potem możliwy silny mróz

Dlatego też władze Chełma postanowiły, że w mieście mogą zostać wprowadzone czasowe ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych. Chodzi przede wszystkim o ruch tranzytowy. Ciężarówki mają być zatrzymywane na obrzeżach miasta w godzinach porannego i popołudniowego szczyt komunikacyjnego. Mowa jest o godzinach od 6:30 do 8:30 oraz od 14:30 do 16:30. Chodzi o to, by zapewnić mieszkańcom np. dojazd do pracy i sprawny powrót do domu, a jedocześnie dać służbom czas na oczyszczenie dróg ze śniegu.

Skoordynowane działania spółek komunalnych MPGK, MPRD i MPEC a także policji i straży miejskiej przewidują również interwencyjne wykorzystanie skazanych do usuwania śniegu z ulic czy chodników. W przypadku naprawdę trudnej sytuacji w grę wchodzi nawet całkowite wstrzymanie ruchu na trasach wlotowych w celu sprawnego odśnieżenia tych dróg. Dodatkowo przygotowane będą dwa zespoły ratunkowo-techniczne, których zadaniem będzie jak najszybsze wyciąganie ciężarówek blokujących przejazd.

(fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. wpuszczać tylko tych z łańcuchami

 2. Brajan a czasami Krysia

  A w Lublinie będą czekać aż nawali śniegu – TIRY zablokują większość ulic, stanie komunikacja miejska a wtedy „mądre główki” z ratusza powiedzą, że w sumie jest ok bo autobusy ZTM maja tylko 30-240min opóźnień 🙂

  • A tak zablokują dojazd i wyjazd z miasta bo parkingów brak brawo za pomysly przed kompem

  • Przecież Lublin ma obwodnicę, jakie TIRy jeżdżą po mieście ? Chyba tylko ciężarówki z dostawami do sklepów.

  • Dziś samochód ciężarowy z karnetem TIR ciężko już spotkać, także nie martw się, wiele nie zablokują.

 3. Nie możliwe, przecież to elementarne łamanie ich praw i swobód obywatelskich. Przecież oni mają siedzieć nie pracować. Jakie to nie humanitarne. Ciekawe ilu z nich pozwie państwo polskie do Trybunału Haskiego.

 4. A o czym myslaly wladze przed tym poniedzialkiem chyba jak zawsze w chelmie jakos to bedzie…reakcja policji spozninaaaa,odsniezanie do d….
  Chelm utonal w snieguuuu

 5. I tak ma być! Więźniowie powinni zapracować na żarcie i ciepły nocleg. Resocjalizacja ma polegać na tym, że jak raz pójdziesz do więzienia, to zrobisz wszystko aby tam nie wrócić. Czy jakiś pacjent po jednym pobycie chce wracać do szpitala?

 6. No widać, że Chełm ma młodego prezydenta z PiS. Facet myśli na 2 doby do przodu. A Lublin czy stolica z PO? zasypani i jeszcze pyszczą na rząd?

 7. Dobrze, że się szykują na czwartkową „śnieżycę”. Dzięki mobilizacji wszelkich sił i środków, te kilka centymetrów świeżego śniegu dadzą radę uprzątnąć.

 8. Przykład poszedł by z góry? Prezydent z łopata… Oj nie jest to możliwe. Nie ten poziom… I trzeba być w Chełmie a nie non stop siedzieć w wawie i raz w tygodniu się pojawić w pracy…

 9. jest zima trzeba sie przyzwyczaic, jak bylem dzieciakiem a pochodze ze wsi to jak nas zasypalo to po tygodniu dopiero droge odsniezyli, nikt nie narzekal

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!