Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nadchodzi kolejna śnieżyca do woj. lubelskiego, a potem możliwy silny mróz

W najbliższych godzinach dostaniemy się pod wpływ niżu barycznego „VOLKER”, który znad północnej części Włoch przemieści się nad Ukrainę. Przyniesie on największe opady zimowe na południowym-wschodzie kraju. Na obszarze woj. lubelskiego śniegu przybędzie najwięcej w powiatach na południu województwa, gdzie możliwe są większe utrudnienia w ruchu drogowym.

Opady o charakterze wielkoskalowym zaczną nasuwać się w pierwszej części nocy ze środy na czwartek. Ich natężenie będzie przeważnie słabe, miejscami umiarkowane. Następnie z biegiem godzin strefa opadów ma przemieszczać się na północny-wschód, obejmując przeważający obszar regionu. Niewykluczony przyrost pokrywy śnieżnej do 2-8 cm. Temperatura wyniesie od -8°C do -6°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

W czwartek zachmurzenie na ogół duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, a nawet rozpogodzeniami. Największe opady zimowe są możliwe początkowo na południu i wschodzie, które będą słabnąć z biegiem godzin wraz z odsuwaniem się niżu na wschód, ale lokalnie słaby śnieg ma padać przez cały dzień. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 1-5 cm. Temperatura wyniesie od -11°C do -8°C. Wiać ma wiatr z północy potęgujący odczucie chłodu do 30 km/h.

Noc przyniesie na ogół zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a nawet rozpogodzeniami. Temperatura wyniesie od -17°C do -15°C.

W piątek zachmurzenie na ogół duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Prawdopodobne są niewielkie opady śniegu. Będziemy w mroźnej masie arktycznej. Temperatura wyniesie od -13°C do -11°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany.

Weekend przyniesie kontynuacje warunków zimowych. Mróz utrzyma się przez całą dobę, możliwe są też opady śniegu. Największe spadki temperatury wystąpią na obszarach rozpogodzeń.

Modele pogodowe coraz wyraźniej wskazują na duże prawdopodobieństwo silnej fali mrozu, która może rozpocząć się w okolicach 15-16 lutego i potrwać kilka dni. Wtedy też prawdopodobne będą mrozy poniżej -20°C we wschodniej połowie kraju, ale więcej informacji podamy, gdy prognozy się ustabilizują.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. widocznie obrońcy zwierząt wybili masę bydła metano-dajnego, skoro global warming w odwrocie.

 2. Ale ty jesteś prosty i niemądry, ta właśnie zima jest dowodem na ten, global warming

 3. Chole#a, to nasze państwo z kartonu się sypie.

 4. Jest zima to musi być zimno

 5. Droga Redakcjo, czy możesz mi wytłumaczyć dlaczego nie bierzecie udziału w akcji MEDIA BEZ WYBORU?
  Czy uważacie, że to Was nie dotyczy? Czy tez chcecie bulić na Kurskiego (bez komentarza) i publiczne, kłamiące bez żadnego oporu nomen omen „publiczne” radio? Myślicie, że następcy PISu zlikwidują tę daninę? Pamiętajcie, podatki wprowadza się łatwo ale żadna władza nie lubi rezygnować z żadnego źródła utrzymania siebie i swoich.

  • Podatek od mediów….które nakrecały i nakręcają plandemię….

  • Drogi trolu dlaczego się nie leczysz?

  • MYŚL! POMÓŻ RZĄDOWI W WALCE Z PANDEMIĄ!!! NIE RÓB TESTÓW ❗❗❗

   Drogi trollu…
   To jest zasłona dymna.
   W mediach lewacy głośno krzyczą, a PIS w tym czasie pcha w sejmie nowe ustawy lub ktoś jako słup zkręci biznes dla rządu..

 6. POMÓŻ RZĄDOWI W WALCE Z PANDEMIĄ!!! NIE RÓB TESTÓW ❗❗❗

  ZIMA JEST DOWODEM NA TO, ŻE LATAJĄCE SAMOLOTY JEDNAK COŚ ROZPYLAŁY, BY OCIEPLIĆ KLIMAT I BY LUDZIOM POKAZAĆ,
  ŻE ONI MÓWIĄ PRAWDĘ O TYM ,,OCIEPLENIU”.
  SAMOLOTY PRZESTAŁY LATAĆ I KLIMAT WRACA DO NORMY…
  – PODOBNIE TEŻ TERAZ CELOWO WPROWADZA SIĘ PANIKĘ PRZY POMOCY LIPNYCH- NIEWIARYGODNYCH- TESTÓW, KTÓRE TO SĄ PODSTAWĄ DO GŁOSZENIA TEZY O PANDEMII, KTÓREJ TAK NAPRAWDĘ REALNIE NIE MA…

  • Pomóż służbie zdrowia, przestań krzyczeć i sam zgłoś się do najbliższej specjalistycznej placówki.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo