Uwięzili 19-latkę w BMW, zażądali zwrotu 200 zł. Jeden ze sprawców groził pozbawieniem życia

Trzech mężczyzn w wieku 32, 41 i 44 lat stanie przed sądem i odpowie za pozbawienie wolności 19-latki z Zamościa. Jeden z zatrzymanych odpowie również za kierowanie wobec młodej kobiety bezprawnej groźby pozbawienia życia.

W miniony wtorek zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 19-letnia kobieta została pozbawiona wolności przez trzech mężczyzn. Zgłaszający powiadomił również, że otrzymał od 19-latki wiadomość z prośbą o pomoc. Młoda kobieta miała być przewożona w kierunku Zwierzyńca w pojeździe marki BMW.

Mundurowi ze Szczebrzeszyna natychmiast przystąpili do działania. W Żurawnicy zatrzymali opisywane przez zgłaszającego BMW. W pojeździe znajdowali się trzej mężczyźni oraz młoda kobieta. Mundurowi uwolnili 19-latkę, a trzech pozostałych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Od kobiety przyjęto zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę.

Policjanci ustalili przebieg całego zdarzenia. 19-latka została zwabiona do auta pod pretekstem rozmowy dotyczącej zwrotu pieniędzy w kwocie 200 zł.

– Kiedy wsiadła jeden z mężczyzn 41-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zaryglował drzwi uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu. W samochodzie przebywali również siedzący za kierownicą BMW 44-latek oraz pasażer w wieku 32-lat, obaj również mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Kiedy kierowca w jednej z podzamojskich miejscowości zatrzymał pojazd 19-latka podjęła próbę ucieczki jednak 41-latek ponownie wepchnął ją do samochodu i zagroził pozbawieniem życia jeśli podejmie ponowną próbę ucieczki i nie odda pieniędzy – relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 41-latek odpowie również za kierowanie wobec 19-latki bezprawnej groźby pozbawienia życia w celu zmuszenia jej do oddania wierzytelności, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ten sam podejrzany usłyszał jeszcze jeden zarzut znieważenia policjanta podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności. W stosunku do 41-latka sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast dwaj pozostali podejrzani prokuratorskim postanowieniem otrzymali policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

(fot. Policja Zamość)

15 komentarzy

 1. Wiejska gansta:-)
  Widać wszyscy niezła patola,19-o letnia gówniara buja się ze starymi h…..

 2. Już tak jest. Dłużnik może nie oddawać pieniędzy, a pokrzywdzony nie może nic zrobić.

 3. Czyżby nie wydała reszty mafiozom spod lubelskiej wsi?

 4. Redakcja jaka zawzięta na te beemki…

 5. Podpis (Wymagane)

  Długi się oddaje.

 6. wszyscy się skupiają na trzech gościach – a co z długiem tej dziewczyny? nie wie, że pożyczone pieniądze się oddaje?

 7. Co chcecie od auta – prowadzą go ludzie ja sam mam z przypadku BMW – fajne autko, mało pali, wózek się mieści. Mam wersje kombi – na szczęście bo jestem już łysy – z doświadczenia stwierdzam, ze i tak najszybsze są skory fabia z napisami na bokach ?

 8. 200 pln….to moze tylko odsetki od dlugu haha. ..
  Bo jak sie weźmie to trzeba oddac i nie wazne jaka to kwota.

 9. Strażnik BMW zawsze na miejscu gdy dzieje się zło!

 10. Dobry zwyczaj; nie pożyczaj. Potem nie wiadomo, kto komu pożyczył, a kto ma za to zapłacić. To będą słone odsetki, od swoich pieniędzy. Jeśli pójdzie fama, kombinatorka nie zobaczy darmowego grosza w okolicy.

 11. Się naoglądali za dużo filmów ? i poniosło chłopaków. Ale fakt jest taki że pieniądze jak się pożyczyło, to się powinno oddać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online