690 680 960

Uwierzyła, że ktoś włamał się na jej rachunek bankowy. To wystarczyło oszustom

Mieszkanka powiatu lubelskiego padła ofiarą oszustów. 46-latka uwierzyła w historię o włamaniu na jej konto, a następnie zainstalowała aplikację, która pomogła przestępcom w wyprowadzenia z jej konta blisko 20 tys. złotych.

Do policjantów z Lublina zgłosiła się 46-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego i oświadczyła, że padła ofiara oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożyła, wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za przedstawiciela banku. Oszust powiedziała, że ktoś włamał się na jej rachunek i próbuje zaciągnąć kredyt.

Rozmówca przekazał kobiecie, ze może uniknąć utraty pieniędzy i polecił jej zainstalowanie aplikacji działającej na zasadzie „zdalnego pulpitu”. Następnie 46-latka miała za zadanie przekazanie swoich danych. Kobieta pod presją czasu nie zastanawiała się nad sensem kolejnych poleceń i realizowała zadania. Poszkodowana straciła blisko 20 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują sprawców i apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Mamy strasznie głupie i łatwowierne społeczeństwo. Nie ma się co dziwić, że rządzą krajem złodzieje i oszuści, których to społeczeństwo wybrało.

  • Jasne tylko masz problem bo tym krajem teraz rządzą uczciwi ludzie a złodzieje chcą się znów dorwać do twego portfela i dlatego są tak agresywni. Bo społeczeństwo nie chce POwrotu złodziei z PO, PSL. Mają ich dość a ci wysyłają opłacane bandy, aby ci mordowali ludzi. Musimy obronić Polskę przed bandytami z opozycji.

   • W trosce o Polskę społeczeństwo pragnie tych „uczciwych ludzi” jak najszybciej odspawać od Posad i Stołków.

   • Dziadek Slamsonowicz

    Kasiu obecna opozycja też kradła, a różni się od teraz rządzącej PiS tym, że PiS dzieli się łupem poprzez wszelakie „plusy”

   • :))))))))))

 2. „Kasia” ten rząd jest prawy i sprawiedliwy na tyle że naród doprowadzają do biedoty a sobie podwyższają pensję. Jest super zaje fajnie w tym kraju złodziei i mafiozów którzy nas okradają i karzą zbierać chrust w lesie. Ci ludzie nie mają żadnego honoru

 3. No tak facetowi w spódnicy zablokowali przelew a szary człowiek będzie się bujał po sądach!

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas