Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzyła w historię o wypadku bratanicy. Przekazała oszustom 50 000 złotych

Seniorka z powiatu chełmskiego straciła 50 tysięcy złotych po telefonicznej rozmowie z kobietą podającą się za jej bratanicę. Uwierzyła w informację, że krewna spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze. Gotówkę przekazała dwóm mężczyznom, którzy się po nią zgłosili.

W miniony wtorek dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie na szkodę mieszkanki powiatu. Z relacji zgłaszającej 75-latki wynikało, że na numer jej telefonu stacjonarnego zadzwoniła kobieta podająca się za jej bratanicę. Rozmówczyni poinformowała seniorkę, że miała wypadek drogowy i potrzebne są jej pieniądze, które później odda, oraz że ktoś po nie przyjdzie.

– Kobieta będąc przekonana, że pomaga faktycznie tej osobie, zebrała posiadane w domu oszczędności i przekazała je dwóm mężczyznom, którzy się po nie zgłosili – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Gdy po kilku godzinach zadzwoniła prawdziwa bratanica, zorientowała się, że została oszukania i nie było żadnego wypadku. Straty oszacowała na kwotę 50 tysięcy złotych.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku w przypadku otrzymania tego typu telefonu. Najlepiej rozłączyć taką rozmowę i sprawdzić u bliskich czy faktycznie taka sytuacja, którą opisuje nam rozmówca ma miejsce. Nie działajmy pochopnie i pod wpływem emocji. Dajmy sobie czas na zastanowienie zanim przekażemy nieznanym osobom jakiekolwiek pieniądze, czy też przedmioty wartościowe – apeluje komisarz Ewa Czyż.

10 komentarzy

  1. Silna wiarą.

  2. Łatwo przyszło, łatwo poszło. Pewnie kobieta już 30 lat emeryturę pobiera. Ktoś kto na swoje pieniądze musi zapracować, tak lekko ich nie wydaje.

  3. A czy chociaż miała bratanicę?

  4. To juz epidrmia głupoty , codziennie teraz

  5. afwfbqrhtwhwfbfwnjwtjwtjwt

    w końcu pełowcy zagłosowali że będą rządzić xD

  6. pewnie, bo to takie proste wyrwać numer stacjonarny do kogoś kto ma w domu 50k! Albo to ktoś z rodziny zorganizował, albo ktoś z banku/instytucji która takie pieniądze wcześniej wypłaciła (np tytułem odszkodowania)

  7. Zanim kogoś osadzicie włóżcie jego buty i przeżyjcie jego życie … wstyd żeby obrażać nie znając szczegółów i tej kobiety… Polskie gnidy!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport